„Bočių“ dainos ir šokiai – Motinos ir Tėvo dienoms paminėti

„Bočių“ dainos ir šokiai – Motinos ir Tėvo dienoms paminėti


Gegužės 16 d. į Radviliškio kultūros centrą gausiai rinkosi pagyvenę žmonės – čia vyko jau keturioliktoji tradicinė „Bočių“ organizuojama šventė, skirta Motinos ir Tėvo dienoms paminėti, pavadinta „Tėvų namai“.

Laikas tarsi smėlis byra pro pirštus. Tarsi paukščiai kažkur skrenda metai“… Nepastebimai metai apsisuko ratu, ir vėl gegužė, ir vėl šventė „Tėvų namai“. Į ją sugužėjo net 8 rajonų „Bočių“ meno kolektyvai: Žemaičiai – Akmenė, Šiauliai, Kelmė, Raseiniai. Aukštaičiams atstovavo  Joniškis, Pasvalys, Utena ir Radviliškis. Žemaičių ir aukštaičių kolektyvų susirinko po  lygiai – po 4.

„Jei pasaulyje nebūtų tėvų, gerumas ir meilė netektų vardo“ – sakė šventės vedėja. Brangūs tėvų atminimai, uždegtos žvakės, kurios liepsnelės plevena, kad primintų tėvų atminimą.

Šventę pradėjo patys mažiausi, tyriausi lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ dainorėliai „Choriukas“ bei jų meno ugdymo vadovė Dovilė Pranaitytė. Salėje esantys žiūrovai plojo, kai kam riedėjo ir džiaugsmo ašaros – juk tai mūsų ateitis, viltis ir džiaugsmas.

Radviliškio „Bočiai“ – šventės šeimininkai – prisiminė, kad Motina – tai nemigos naktys, šeimos židinys, namų altorius. Žinoma, ir pirmoji daina buvo skirta mamai.

Lietuvių liaudies išmintis sako: „Negi reikia tapti benamiu, kad suprastum, kokie kokie brangūs gimtieji namai“. Apie juos ir dainavo atstovai iš Marijos žemės – raseiniškiai.

Kiekvienoje šventėje svečiai sveikina namiškius: savivaldybės mero pavaduotojas M. Pauliukas, LR Seimo nario A. Gaidžiūno padėjėjas K. Dambrauskas, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai G. Lipnevičius bei J. Pravilonis. Sveikinusieji džiaugėsi, kad Radviliškio „Bočiai“ yra aktyvūs, energingi, organizuoti, sugeba į šventę sukviesti šitiek kolektyvų. Visi kalbėjusieji prisiminė savo tėvelius, senelius, vaikystę ir tėvų namus. „Smagu matyti vienoje vietoje tiek daug jaunatviškų ir linksmų bočių. Už gražią ir prasmingą šventę dėkoju jos organizatorei – Radviliškio „Bočių“ vadovei bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ senjorų vadovei Rimantei Radavičienei. Linkiu visiems šventės dalyviams dar daug gražių bei prasmingų gyvenimo metų“,- įteikdamas dovanas visiems „Bočiams“ linkėjo Tarybos narys G. Lipnevičius.

Senovės lietuviai sakė, kad ne kiekvienas lietuvis gali mokėti dainuoti, bet nemokėti lietuviui šokti – sarmata. Akmenės „Bočiai“ įrodė, kad kurdami ir „vėlyvoje“ jaunystėje, nežiūrint sunkių tautinių rūbų, puikiai, greitai sukosi scenoje, šoko su nuotaika, ūpu.

„Ūžia didelis pasaulis, bet juose yra ir savi namai, jauki namų šiluma ir bendravimas. Būkime pasaulio žmonėmis ir žmonėmis savo namuose‘, – sakė pasvaliečiai.

Turbūt kiekvienas salėje sėdintis žiūrovas gėrėjosi ir pavydėjo pasvaliečiams. Atrodo, kad jų balsai sklinda kaip užburti – gražiai, vienodai. Galbūt todėl, kad jų vadovas Giedrius visada dainuoja su jais.

Balto pavydo apimti klausėmės Kelmės „Bočių“ meno kolektyvo atliekamų dainų. Kolektyve groja įvairiausiais instrumentais, o Justino Kasparo atliekamai dainai „Brangioji“ neliko nė vieno abejingo.

Namai kur kas daugiau nei adresas, kuriuo gali būti surastas. Tai šventa vieta, kurioje gali būti ir norisi pabūti su pačiais brangiausiais žmonėmis – apie tai kalbėjo Utenos „Bočių“ pavaduotoja A. Katinienė.

Joniškiečiai ir šiauliečiai džiaugėsi, kad yra pakviesti ir dalyvauja gražiausioje šventėje, kur prisimenama jaunystė, tėvai, gimtinė.

Nepastebimai pralėkė beveik 3 valandas trukęs koncertas. Išdainuota ir išklausyta daugybė jaudinančių žodžių ir dainų. Renginio vedėja pakvietė visus sudainuoti „Giminių dainą“. Tebūnie „Jūsų namai visada jaukūs, te primins tėvų namus. Tegul namuose netrūksta meilės ir dėmesio gyvenantiems kartu“, – linkėjo vedančioji.

„Bočių“ kolektyvai širdingai dėkojo šventės šeimininkams, LR Seimo nariui A. Gaidžiūnui, Tarybos nariams G. Lipnevičiui, V. Aleknienei bei J. Praviloniui. Ačiū Jums, kad suprantate ir gerbiate mus, pagyvenusius.

Pensininkų bendrijos „Radviliškio bočiai“ informacija

Exit mobile version