Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai yra dalyvavę „Neverbalinės kūno kalbos“, „Viešųjų ryšių“, „Bendruomeniškumo ir komandinio darbo skatinimo ir valdymo“ mokymuose. Tęsiant panašių paskaitų ciklą, šiemet jiems buvo pasiūlyta susipažinti su viešosios kalbos, oratorinio meno subtilybėmis. Kadangi ši tema neatsiejama nuo bibliotekininko profesijos ir kasdienės veiklos, jos pasirinkimas – tikslingas ir savalaikis. Be to, ji užtikrina buvusių mokymų tęstinumą, įgalina tobulinti bendrąsias Viešosios bibliotekos ir mokyklų bibliotekininkų kompetencijas.
Viešai kalbėti prieš auditoriją, mokėti tvardyti stresą bei susikurti nepriekaištingą įvaizdį geba ne kiekvienas. Su šiuo iššūkiu vis dažniau susiduria bibliotekininkai, kuriems tenka save reprezentuoti įstaigose bei darbo vietose, vedant renginius, pasisakant įvairiuose susitikimuose, pristatant savo veiklą, projektus, sveikinant renginių dalyvius ar apibendrinant konferenciją.
Įgyvendinant projektą „Viešoji kalba“, dvi savaites, penktadieniais, Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai šios bibliotekos darbuotojams ir švietimo įstaigų bibliotekininkams. Projektas finansuotas iš Radviliškio rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų lėšų.
Siekiant užtikrinti kokybišką programos – mokymų – vyksmą, pakviesti Lietuvoje žinomi retorikos ir viešojo kalbėjimo specialistai Lidija Laurinčiukienė ir Donaldas Duškinas. Lektoriai skirtingai žvelgia į viešo kalbėjimo temą: Lidija – daugiau per savipreventacija ir veiklos prezentavimą bei darbą su skirtingomis auditorijomis; Donaldas – per pasisakymo struktūrą, įvairias subtilybes, bendraujant gyvai ir online. Užsiėmimų metu kiekvienas seminarų dalyvis turėjo progą išsiaiškinti rūpimus klausimus, reflektuojant suvokti savo elgsenos priežastinius ryšius. Programos turinys ir siekiami rezultatai atliepia dvi Radviliškio rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo programos sąlygas: įgyti profesinei veiklai reikalingų žinių ir gebėjimų arba juos patobulinti; ugdyti asmens bendrąją kultūrą.
Lektorė, švietimo ir verslo konsultantė, nepriklausoma žurnalistė Lidija Laurinčiukienė mokė, kaip viešai įtaigiai pristatyti save įvairiose situacijose ir skirtingoms tikslinėms auditorijoms, aiškino apie sėkmingos saviprezentacijos ir veiklos prezentacijos „instrumentus“, metodus, ką reikia daryti, kad idėjos (projekto) pristatymas įvairioms tikslinėms auditorijoms būtų efektyvus, pateikė įtaigaus žodžio, balso valdymo ir kūno kalbos pratimų bei pavyzdžių.
Retorikos mokytojas, knygų autorius, asmeninio tobulėjimo treneris, lektorius Donaldas Duškinas mokymų dalyvius supažindino su vienu seniausių žmonijos menu-mokslu – retorika, aptarė efektyvaus pasisakymo (prezentavimo) struktūrą, mokė, kaip bendrauti su auditorija, (tiek „gyvai“ tiek online), kaip valdyti auditoriją, daryti jai įtaką, kad būtum išklausytas ir išgirstas. Mokymų dalyviai galėjo įvertinti savo charizmą, atlikti motyvuojančių ir savivertę keliančių pratimų.
Bibliotekos administracija nuolat orientuojasi į personalo ugdymą. Tai ne tik nuolatinis, sisteminis darbuotojų mokymas, bet ir kvalifikacijos kėlimas, atsižvelgiant į asmenines jų perspektyvas. kita. Biblioteka, siūlydama jai būdingas paslaugas, turi atsižvelgti ne tik į vartotojų poreikius, bet ir rūpintis savo įvaizdžiu per išreikštą žodį, komunikaciją. Nuo to gali priklausyti, kaip sėkmingai ir ilgai biblioteka gyvuos. Svarbu, kad bibliotekos darbuotojas jaustųsi saugiai, pasitikėtų savimi ir tuo „užkrėstų“ kiekvieną besilankantį bibliotekoje. Taigi bibliotekininkui aktualu būti kūrybiškam, užtikrinti efektyvų ir tinkamą komunikavimą tiek išorėje, tiek viduje, nuolat atnaujinti ir plėsti savo žinias, ugdytis atitinkamas kompetencijas. Kaip dėkodama lektoriams sakė Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, šie mokymai prie to prisidėjo, tam skatino ir to pamokė.
Viešosios bibliotekos informacija