Bendruomenės popietėje – diskusija su Tarybos nariais

Bendruomenės popietėje – diskusija su Tarybos nariais

Liepos 8 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai rinkosi į tradicinę „Kavos popietę“. Tarybos nario bei bendruomenės pirmininko Gedimino Lipnevičiaus siūlymu, šį kartą nebuvo kviesta žymių bei garsių svečių. Bendruomenės nariai diskutavo su Tarybos nariais Vilma Alekniene bei Gediminu Lipnevičiumi, o vėliau ir su LR Seimo nariu Aurimu Gaidžiūnu, kuris prie diskusijos prisijungė vėliau, aptarė praūžusią Radviliškio miesto šventę, planavo ateities renginius.
Popietės pradžioje Irena Mališkevičienė užsisakiusiems bendruomenės nariams  išdalino  europarlamentaro V. Uspaskich  dovanotas  knygas „Mano ligos ir priešai – mano geriausi mokytojai“.
Nuomonė apie miesto šventę
Nemažai bendruomenės narių dalyvavo Radviliškio miesto šventėje. Pasak jų, šventėje trūko tradicinės šventinės eisenos. Bendruomenės nariams pritarė ir  pirmininkas G. Lipnevičius: „Man taip pat šiemet trūko šventinės eisenos, kurioje gali pasirodyti Radviliškio rajone veikiančios įmonės, visos bendruomenės. Manau, labai trūko to šventiškumo“.
Buvo aptarta ir šventės vieta – kai kuriems popietės dalyviams labiau patiko, kad estrada buvo įrengta miesto parke, kitiems labiau patikdavo, kai estrada stovėdavo prie buvusio „Žaros“ viešbučio.
„Nesu ekspertas, bet šventės  pradžioje, mano nuomone, muzika buvo per garsi, rėžė ausis. Nesakau, kad atlikėjai buvo prasti, bet manau, kad tai ne miestų švenčių muzika – reikėtų lengvesnės, „užvedančios“ muzikos. Manau, kad ir miestų, ir Joninių švenčių metu roko grupėms ne vieta, nes į jas renkasi vyresnio amžiaus žmonės. Tačiau miesto šventės fejerverkai buvo įspūdingi“,- sakė bendruomenės pirmininkas.
Daugelis bendruomenės narių pasipiktino Taryboje priimtu konservatorių ir „valstiečių“ daugumos sprendimu švenčių metu rajone prekiauti alkoholiu. Daugelio „Radviliškio krašto bendruomenės“ narių nuomone, tokių švenčių metu visiškai nereikėtų prekiauti alkoholiu.
Pasak G. Lipnevičiaus, belieka pasidžiaugti, kad šventės metu alkoholis buvo patrauktas į šalį ir  mažai matėsi.
Aptarti rajono gyventojams aktualūs klausimai
„Į Tarybos posėdžio darbotvarkę buvo įtrauktas ir patvirtintas Antaniškių parko estrados pardavimo klausimas. Taryboje siūliau išimti iš aukciono sąrašo estrados pardavimą, kol nebus sutvarkytas Eibariškių parkas, tačiau partijos nubalsavo, kad radviliškiečiams šis turtas nereikalingas ir jį reikia parduoti. Buvęs administracijos direktoriaus pavaduotojas E. Mončauskas siūlė „Radviliškio krašto bendruomenei“  dalyvauti aukcione ir įsigyti šį turtą. Kokia jūsų nuomonė?“ – bendruomenės narių klausė G. Lipnevičius.
Daugelio bendruomenės narių nuomone, šią estradą reikėtų išsaugoti radviliškiečiams, o  E. Mončausko siūlymas tiesiog neetiškas, nes šis turtas – ne konservatorių, o visų Radviliškio krašto gyventojų nuosavybė.
Pasak bendruomenės pirmininko G. Lipnevičiaus, šią estradą būtų galima atgaivinti bendruomenių šventėms, o  apleistoje sporto aikštelėje įrengti laipiojimo medžiais parką, kurie  šiuo metu yra populiarūs – tai atneštų naudą rajonui: atvyktų turistai, būtų pramoga ir vietiniam jaunimui.
Antras aptartas klausimas – J. Marcinkevičiaus namelio pardavimas aukcione. „Stende parašyta, kad šis namelis – muziejus, o jis pardavinėjamas aukcione. Pagal mano pateiktą Muziejaus gatvės projektą, šiame name galėtų įsikurti ir rašytojo memorialinis muziejus, ir „gelžkeliečio“ gyvenamojo namo  muziejus“,- sakė bendruomenės pirmininkas.
„Dar pateikiau vieną projektą, prie kurio pažadėjo prisidėti ir meras – bendruomenės „Laimės suolelis“, kuris stovėtų prie garvežio. Šiuo metu derinama su menininku E.Titu, kad išdrožtų  didžiulį sostą, ant kurio galėtų atsisėsti 4 žmonės. Tai būtų meninis darbas, ant kurio būtų užrašyta „Radviliškio krašto bendruomenės“ laimės suolelis“. Daugelis žmonių fotografuosis ant šio suolelio, o mūsų bendruomenės vardas pagarsės visoje Lietuvoje“,-  su nauju projektu bendruomenės narius supažindino pirmininkas.
G. Lipnevičius popietės dalyviams pristatė dar vieną savo projektą – sutvarkyti Radviliškio miesto turgelį.
„Galiu pasidžiaugti, kad Taryboje patvirtinome, jog vandens ir nuotekų tinklus turės Basanavičiaus ir Daujočių gatvės. Gal ateityje šie tinklai bus įvesti Daukanto gatvėje, tai liktų tik sodai“,- džiugią radviliškiečiams naujieną pranešė  G. Lipnevičius.
Bendruomenės nariai pageidavo, kad ateityje vanduo bei nuotekos būtų įvesti ir Talkininkų gatvėje.
„Noriu pasidžiaugti dar vienu pasiekimu – visuomeninio rinkiminio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ rinkiminėje programoje buvo įrašyta, jog sieksime, kad būtų išasfaltuotos šimtametės Radviliškio miesto gatvės. Šiuo metu jau išasfaltuotos Stiklo, Šermukšnių gatvės ir daugelis kitų bus asfaltuojamos. Dar pasidomėsiu, kodėl yra netvarka su Vaisių ir Ąžuolų gatvėmis“,- sakė bendruomenės pirmininkas ir Tarybos narys G. Lipnevičius.

Buvo aptartas ir socialinio būsto nuomos klausimas. „Yra žmonių, kurie gyvena socialiniuose būstuose, susirado geresnius darbus ir šiuo metu jų pajamos viršija sumą, kad gyventų socialiniame būste. Kokia jūsų nuomonė, ar reikėtų iš jų atimti būstus ir atiduoti laukiantiems eilėje, ar padidinti nuomos mokestį?“,- klausė G. Lipnevičius.
Daugelio bendruomenės narių nuomone, reikėtų didinti nuomos mokestį, o jau patys nuomininkai spręs, ar likti šiame būste, ar ne.
Popietės dalyviams buvo aktualus mokesčio už šiukšles klausimas – gyventojai papildomai turi mokėti šį mokestį už turimą kitą turtą, pavyzdžiui, sodo namelius, garažus. „Mano nuomone, koks yra gyventojui nustatytas mokestis už šiukšles, tiek jis turi ir mokėti, o dabar reikia mokėti ir už paveldėtą namelį, nors jame ir negyveni. Tačiau yra išeitis – reikia kreiptis į elektros tinklus, pristatyti pažymą, kad šiame būste negyveni, nevartoji elektros, ir už šiukšles mokėti nereikės. Blogybė ta, kad reikia gaišti laiką, rinkti pažymas, kad už orą pinigų nemokėtum “,- sakė  G. Lipnevičius.
Buvo aptartas ir švietimo Radviliškio rajone klausimas. „Šalia Radviliškio, prie Arimaičių ežero, atsidaro privati mokykla. Rajone mokyklos uždarinėjamos, o štai nauja atsidaro. Klausimas, kaip ji, pastatyta laukuose, išsilaikys? Blogai, kad ši mokykla atims vaikus iš rajono mokyklų ir pagreitins kai kurių kaimo mokyklų užsidarymą. Įdomu ir tai, kad Aukštelkų mokykloje daromas remontas, nors kitais metais joje mokysis tik 5 vaikai –  čia  įžvelgiamas galimas pinigų švaistymas“,-  sakė bendruomenės pirmininkas.
„Radviliškio rajone planuojama statyti vėjo jėgaines, nors nei vienas rajono bendruomenės pirmininkas apie tai nežino. Tad kam reikia skirti pinigų specialiųjų planų ruošimui, jeigu bendruomenės nariai šioms statyboms priešinsis? Planuojama pastatyti apie 30 jėgainių – vienas pliusas, kad biudžetas gaus nemažai pajamų, bus galima išasfaltuoti gatves ar rajono kelius. Bendruomenės turi būti budrios ir sekti pranešimus apie jėgainių projektavimo eigą, kad  vėjo jėgainės neatsidurtų gyventojų kiemuose“ – su projektu supažindino popietės dalyvius G. Lipnevičius.
Tarybos posėdį stebėję Bendruomenės nariai stebėjosi mero ir savivaldybės administracijos veiksmais, kad daugelis bendruomenių, tame tarpe ir „Radviliškio krašto bendruomenė“, nebuvo informuota teikti savo narių į bendruomenių tarybą. „Turbūt į tarybą kviečiamos tik „savos“ bendruomenės, kurios atstovaus ne bendruomenių, o partijos interesus“,- sakė popietės dalyviai.

„Taryboje buvo kuriozas – nepatvirtinta Etikos komisija, nes niekas nepasiūlė komisijos pirmininko. J. Povilaitis nebesutiko būti pirmininku, nes šioje komisijoje svarstomos visos negerovės. Vyriausybės atstovas Šiaulių apskrityje žadėjo teikti teikimą, nes ši komisija turėjo būti sudaryta per du mėnesius“,- sakė G. Lipnevičius. Kodėl opozicijoje esantys socialdemokratai ir „darbiečiai“, kuriems ir priklauso šis postas, nesugebėjo pasiūlyti kandidato į Etikos komisiją: ar dėl kompetencijos stokos, ar dėl kitų priežasčių, klausimas Taryboje liko neatsakytas.
Pasak bendruomenės pirmininko, daugiausia Taryboje diskusijų sukėlė klausimas dėl E.Mončausko prašymo išeiti iš darbo. Į diskusiją įsijungė  LR Seimo narys A. Gaidžiūnas. „Mes įvedėme pataisas, kad atsisakęs tarybos nario mandato, asmuo  turi sumokėti 10 tūkst. eurų, o dabar pasimatė, kad įstatyme yra spraga, jis bus tobulinamas – E. Mončauskui šiuo atveju nereikės mokėti tokios sumos už mandato atsisakymą, nes dirbo administracijoje“,- sakė A. Gaidžiūnas.
„Manau, kad tokiu būdu valstybei nebuvo sumokėta 10 tūkst. eurų, o ar pasitvirtins šis negražus konservatorių manevras – parodys laikas. Beje, Radviliškio miesto seniūno vieta laikoma tuščia, ar nebus taip, kad E. Mončauskas grįš į seniūno pareigybes. Manau, kad tai – pasityčiojamas iš įstatymo“,- LR Seimo nariui paantrino G. Lipnevičius.

Popietės pabaigoje buvo nutarta organizuoti bendruomenės Vasaros šventę, kurioje dalyvauti bus pakviesti visų skyrių atstovai, o kad nebūtų nuobodu, šventė vyks su sportinėmis varžybomis.
„Kavos popietes“ organizuoja ir jos dalyvius kava vaišina bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius, jam padeda bendruomenės nariai: S. Skorkaitė, O. Kazlovskaja, G. Chodosovskaja, E.Siudikienė, V. Goštautienė, A.  Litinskas.

„Radviliškio krašto“ informacija




Exit mobile version