Bendruomenės popietėje – apie gyvenimą gamtos ritmu

Balandžio 8 dieną „Radviliškio krašto bendruomenės“ popietėje lankėsi sveikų bei natūralių produktų: arbatų, maisto papildų  kompanijos „Tiens“ atstovės Kristina Misiuvienė ir Edita Bitienė. Viešnios bendruomenės nariams papasakojo, kaip prižiūrėti savo organizmą, kad kuo ilgiau džiaugtumėmės gera sveikata.
Kadangi bendruomenės pirmininkas Gediminas Lipnevičius atostogauja, popietės moderatoriumi buvo bendruomenės narys bei gidas Albertas Vitartas.

Kristina bei Edita susitikimo dalyviams atviravo, kad  prieš devynerius metus apie „Tiens“ kompanijos veiklą buvo mažai minčių. „Paprastai žmonės mano, kad ką nors suskaudus nueisi pas gydytoją, gausi piliulių ir taip išsispręs daug  problemų. Skausmas – energetinė blokada, o liga gimsta palaipsniui – prasideda nuo pirmos stadijos ir „užauga“ iki ketvirtos. Taip  gydytis paprasčiau nei  prižiūrėti organizmą, gyventi pagal metų ciklą“,- sakė moterys.
Pasak K. Misiuvienės,  pradėjus domėtis Rytų  medicina, ji pirmą kartą išgirdo apie akupunktūrą  bei metų ciklą, apie kurį visi žinome, tačiau netoleruojame.  
Patarimas valyti kepenis
Susitikimo viešnia K. Misiuvienė daug dėmesio skyrė patarimams apie organizmo stiprinimą, valymą: „Kepenys – didžiausias žmogaus organas ir jos daugiausiai sveria. Kepenis, kaip ir visą organizmą, būtina valyti ir prižiūrėti. Jeigu kepenys užterštos – blogai miegosite. Labai svarbus organas yra ir tulžies pūslė. Jeigu organizmas nebus valomas, tulžies pūslėje susiformuos akmenys, ją reikės pašalinti, o tai – pirmas žingsnis į diabetą“.

Gyvenkime pagal gamtos ritmą
K. Misiuvienė, jau daugelį metų besidominti Rytų medicina ir besilankanti Kinijoje, bendruomenės nariams patarė gyventi pagal gamtos ritmą, tam tikru metų laiku didesnį dėmesį skirti aktyviems organams.
„Pavasarį daugelis žmonių jaučia silpnumą, nuovargį, nes po žiemos organizmas valosi pats.
Vasarą aktyvi širdis ir plonasis žarnynas, todėl norint, kad plonasis žarnynas būtų sveikas, reikia valgyti daug vaisių ir daržovių. Beje, vaisus ir daržoves virtuvėje reikia plauti apsimovus gumines pirštines, nes ant jų paviršiaus yra daug įvairių nešvarumų“,- pasakojo K. Misiuvienė.

Pasak viešnios, rudenį didesnį dėmesį reikia skirti storajai žarnai ir plaučiams. Rudenį organizmą reikia valyti nuo parazitų – valgyti česnakus ar gerti maisto papildus, kuriuose yra česnako. „Labai svarbu turėti švarų žarnyną, nes nuo žarnyno prasideda visos ligos, odos problemos. Gydytojai labai lengvai rašo receptus antibiotikams, net vaikams, tačiau nei vienas neatkreipia dėmesio į žarnyno būklę“,- sakė K. Misiuvienė.

Žiemą organizmas ilsisi, aktyvesni organai – inkstai ir šlapimo pūslė. Žiemą organizmą reikia stiprinti.
„Organizmą reikia valyti ne tik nuo įvairiausių parazitų, bet ir nuo grybelio. Grybelį organizme naikina gvazdikėlis – reikia gvazdikėlius sumalti kavamale ir po šaukštelį valgyti 40 dienų. Kad organizme nesikauptų sunkieji metalai, patartina vartoti cinką“,- pasakojo Rytų medicinos žinovė.

Kalcis pratęsia gyvenimą
Bendruomenės nariai popietės metu taip pat sužinojo, kad žmogaus organizmui labai svarbus yra kalcis – jis pratęsia gyvenimą. „Kalcis labai svarbus kaulams, stuburui. Kai žmogaus organizmui trūksta kalcio, atsiranda nervinė įtampa, dirglumas, galimas net šlapimo nelaikymas. Per dieną žmogus turi gauti 1200 mlg kalcio. Tokį kiekį kalcio galima gauti suvalgius per dieną 3 kilogramus varškės, tačiau toks kiekis žmogui yra sunkiai įveikiamas, tad patartina rinktis natūralius „Tiens“ produktus.
Apie skonius ir nuotaikas
Bendruomenės nariams buvo įdomu išgirsti, kokio skonio maisto nori atskiras organas. Pasirodo, aštraus maisto nori plaučiai ir blužnis, inkstai – sūraus, kepenys – rūgštaus, širdis prašosi kartaus skonio, virškinimo organai – saldaus. Tačiau saldumynai turi būti natūralūs: morkos, burokėliai. Pasak K. Misiuvienės, idealus maitinimosi atvejis – kinų virtuvė, kur vienoje lėkštėje turi būti daug skonių, kad visi organai būtų patenkinti.

Taip pat viešnios papasakojo, kokia mūsų nuotaika bei emocijomis rūpinasi atskiri organai. „Širdis yra džiaugsmo emocija, tačiau per daug džiaugsmo širdžiai taip pat kenkia. Jeigu žmogus nuolat „paniręs“ į apmąstymus bei nerimą, virškinimo sistema neturėtų būti sveika. Plaučių sistema – liūdesys, depresinis laikotarpis dažniausiai užpuola rudenį su peršalimo ligomis. Inkstų sistema – baimė, jeigu kepenys nesveikos – žmogus bus piktas, irzlus. Jeigu savo kelyje sutikote piktą žmogų, pasiūlykite pavalyti kepenis.
Pasak viešnių, savo sveikata turi rūpintis pats žmogus, o sveikatos pagrindas yra ne antibiotikai ar vaistai, tačiau aktyvumas bei gera nuotaika. „Nuvykus į Kiniją tiesiog gražu žiūrėti, kaip vakare žmonės parkuose mankštinasi, daro įvairius pratimus. Skausmą greičiau gali nugalėti antibiotikai, tačiau nereikėtų pamiršti, kad jie iš organizmo pasišalina per 25 metus, tad geriau rinktis natūralius produktus bei vaistažoles – būsite sveikesni ir linksmesni“,- sakė Kristina ir Edita.
Bendruomenės narius popiečių metu kava vaišina bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius, jam padeda bendruomenės nariai: S. Skorkaitė, G.Chodosovskaja, T.Kojelienė, O.Kazlovskaja, I. Bagdžiūnienė, A.Litinskas.
Už įdomią paskaitą apie sveikatą bendruomenės nariai viešnioms padėkojo plojimais.

Bendruomenės nariai labai dėkoja šeduviui V. Staugai už gardų ir retą patiekalą – keptas krekenas.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts