Bendruomenės narių kelionė po Aukštaitiją

Bendruomenės narių kelionė po Aukštaitiją

Gražų rudens rytą apie pusšimtis „Radviliškio krašto bendruomenės“ narių išvykome į kelionę po Anykščius, Alantą, Mindūnus, Molėtus. Vykome su gidu Albertu Vitartu, kuriam pasakojant įdomias istorijas, mintimis keliavome po Raguvėlės dvaro sodybą, Švč. Trejybės bažnyčią Troškūnuose ir buvusį bernardinų vienuolyną.

Po Anykščių kraštą

Atvykę į Anykščius, įsiamžinome prie Puntuko akmens. Norintieji ėjo pasivaikščioti medžių viršūnėmis nutiestu Lajų taku. Toliau vykome prie Šeimyniškėlių piliakalnio istorinio komplekso. Čia ant kalno viršūnės stovi medinė pilis. Joje – du mediniai apžvalgos bokštai, sujungti galerija, yra vieta edukacinei veiklai. Gidas parodė pilies maketus, archeologinių radinių pavyzdžius. Čia pabandėme šaudyti lankais į taikinius.

Alantos dvare – meno istorija

Tada vykome į Alantos dvarą apžiūrėti meno kūrinių. Alantos didikai nupirko žemės ir iš mūro bei akmens pastatė dvarą. Ten sukaupta daug vertingų paveikslų, baldų, rytietiško porceliano. Šiuo metu dvaras laukia lankytojų. Pirmame aukšte septyniose salėse atidaryta Vaidoto Žuko meno galerija, antrame aukšte įkurtas iš Alantos krašto kilusio palaimintojo Teofiliaus Matulionio muziejus.

Mindūnuose – apie žvejus ir medžiotojus

Kelionė tęsėsi į Mindūnus, kur aplankėme Ežerų žvejybos ir Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejus. Ežerų žvejybos muziejus – unikali vieta, kurioje pasakojama apie viską, kas susiję su žvejyba ežeruose ir įvairiais žvejybos įnagiais. Gretimame pastate, kur veikia Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejus – medžiotojo A.Truskausko parvežti trofėjai net iš keturių pasaulio kontinentų. Čia – ir šiaurinis elnias, ir gazelė iš Argentinos, Sibiro ožys ir meška bei daug kitų gyvūnų iškamšų. Ežero pakrantėje stovi 36 metrų aukščio apžvalgos bokštas, kurį daugelis įveikėme.

Kelionė laiku Molėtuose

Toliau – Molėtai. Molėtų kraštas žinomas dėl vaizdingų ežerų ir poilsio vietų. Čia yra vienintelis Lietuvoje ir Europoje etnokosmologijos muziejus. Jame kiekviena erdvė – vis kitokia, su naujais netikėtumais. Gidė pradėjo pasakojimą nuo praeities, vėliau mintimis keliavome į dabartį, šiuolaikinį mokslo supratimą apie Visatą. Galiausiai pakilome į 30 – ies metrų aukščio apžvalgos aikštelę. Iš ten grožėjomės nuostabiomis Aukštaitijos apylinkėmis.

Laimingi, praplėtę akiratį, pamatę ir sužinoję grįžome namo.

Nuoširdžiai dėkojame kelionę organizavusiam bendruomenės pirmininkui Gediminui Lipnevičiui, bendruomenės senjorų vadovei R. Radavičienei, sukvietusiai narius į kelionę,  bendruomenės nariams: gidui A.Vitartui, Pociūnų skyriaus vadovei D. Aksionovienei, Romui Zakui, Jonui Varkulevičiui ir visiems visiems prisidėjusiems.

Kelionė organizuota Radviliškio rajono savivaldybės bei Gedimino Lipnevičiaus lėšomis.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ informacija

Exit mobile version