Bendruomenės nariai susitiko su  ligoninės vadovais

Bendruomenės nariai susitiko su  ligoninės vadovais

Sausio 22 d. į“Radviliškio krašto bendruomenės“ namus susirinko per 120 bendruomenės narių. Tokio didžiulio susidomėjimo sulaukė  susitikimas su VšĮ „Radviliškio ligoninė“ atstovais: ligoninės direktore D. Povelauskiene, direktoriaus pavaduotoja medicinai K. Vyšniauskiene, vyriausiąja slaugytoja – slaugos administratore Greta Gudžiūniene ir Ortopedijos – traumatologijos skyriaus l.e.  vedėjo pareigas E. Kascėnu.
Pasak susitikimo organizatoriaus  bendruomenės pirmininko G. Lipnevičiaus, toks žmonių susidomėjimas kalba apie tai, kad sveikatos problemos aktualios bei įdomios vyresnio amžiaus žmonėms.

 

Svečiai pristatė savo veiklos sritis
Susitikimo pradžioje Radviliškio ligoninės direktorė D. Povelauskienė akcentavo, kad rajono gyventojai dažnai neskiria ligoninės bei poliklinikos teikiamų paslaugų. Pasak direktorės, ligoninei priklauso reabilitacijos paslaugos, stacionaras bei konsultacinė poliklinika, o poliklinika bei Greitosios medicininės  pagalbos centras – jau kitos įstaigos.
Direktoriaus pavaduotoja gydymui K. Vyšniauskienė  pristatė savo veiklos „barą“ – konsultacinę polikliniką. „Į konsultacinę polikliniką pacientus nukreipia šeimos gydytojas, tad būtinas siuntimas. Jei pacientas siuntimo neturi, už paslaugas reikia susimokėti. Didžiausios pacientų eilės būna pas kardiologą bei endokrinologą, tačiau deramės su Kauno klinikomis dėl šių specialistų konsultacijų ir tikimės, kad ateityje eilės sumažės“,- sakė gydytoja K. Vyšniauskienė.
Gydytojas E. Kascėnas papasakojo apie Ortopedijos – traumatologijos skyriuje teikiamas paslaugas. „Ortopedijos – traumatologijos skyriuje teikiamos paslaugos – vienos išskirtinių bei reprezentuojančių Radviliškio ligoninę. Šiame skyriuje atliekame peties sąnario rekonstrukcijos operacijas, atliekame operacija po įvairių kaulų lūžimų, išskyrus dubens kaulų – tokie pacientai siunčiami į Vilnių ar Kauną. Mes plečiame savo paslaugų spektrą, atliekame kelio, klubo sąnarių rekonstrukcijos operacijas, taip pat vienpusę kelio sąnario pakeitimo operaciją, kuri atliekama tik didžiosiose šalies ligoninėse. Šiame skyriuje atliekame ir aktyvuotos plazmos injekcijas. Džiugu, kad pacientų sulaukiame ne tik iš mūsų rajono, bet ir iš Šiaulių, Mažeikių, Pakruojo. Džiugu, kad žmonės mumis pasitiki“,- sakė gydytojas E.Kascėnas.
Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo  vyriausioji slaugytoja – slaugos administratorė Greta Gudžiūnienė informavo, kad šiuo metu čia dirba 125 slaugytojos ir 20 padėjėjų. Šie žmonės stengiasi užtikrinti kuo geresnes slaugos paslaugas ir didžiąją savo laiko dalį praleidžia su savo pacientais.
Po svečių prisistatymo, „Radviliškio krašto“ bendruomenės nariai juos „užpylė“ klausimais.

Svečiams užduoti aktualūs bei rūpimi klausimai

Ar užtenka lovų Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje?
Pasak  ligoninės direktorės D. Povelauskienės, 2017 m. lovų šiame skyriuje padaugėjo – 60 lovų yra Radviliškio ligoninėje ir 25 lovos – Baisogalos ligoninėje. Ligonių kasos reglamentuoja, kiek lovų turi būti pagal gyventojų skaičių, tad 85 lovų rajonui turi pakakti. Dar 3 lovos yra skirtos paliatyviai slaugai, kuri reikalinga ligoniams su onkologiniais susirgimais. Ligonių kasos finansuoja slaugą 4 mėnesiams ir ligonio artimieji, jeigu nori, kad ligonis ir toliau būtų slaugomas Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje, turi už paslaugą susimokėti patys.
Per kiek laiko galima patekti į Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių?
„Į slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių galima patekti per 3 dienas arba savaitę – ilgiau laukti tikrai nereikia. Visi vaistai, kurie reikalingi ligoniui, yra duodami skyriuje, jų atskirai pirkti nereikia. Personalas prašo ligonio artimųjų pagal galimybę nupirkti ir atnešti sauskelnių, nes Ligonių kasos per parą įkalkuliuoja tik vienas sauskelnes ir jas taip retai keičiant atsiranda pragulos“,- į klausimą atsakė gydytoja K. Vyšniauskienė.
Kiek nemokamų procedūrų reabilitacijai (patyrus kojos, rankos traumą ir kt. ) gali skirti reabilitologas?
Pasak ligoninės direktorės, pagal Sveikatos ministro įsakymą, ligoniui gali būti skiriami tik 3-4 masažai, kurių patyrus traumą yra per mažai. „Išeina taip, kad lėšos taupomos ligonių sąskaita. Rimtesnę traumą patyrusiems ligoniams šių procedūrų per mažai, jie už kitas turi susimokėti patys“,- sakė D. Povelauskienė.
Kodėl ligoniams, gulintiems stebėjimo palatoje kartais net visą parą, neskiriamas maitinimas?
„Ligonių kasos numato, kad gulėjimas stebėjimo palatoje yra stacionari paslauga ir maitinimas tokiais atvejais nenumatomas – tokia tvarka yra visoje respublikoje, ne tik Radviliškio rajone. Kartais tenka matyti, kad personalo darbuotojos su ligoniu pasidalina savo pietumis. Jeigu ligonis ilgiau paliekamas stebėjimo palatoje, jo maitinimu turėtų pasirūpinti artimieji“,- sakė ligoninės direktorė.
Jei ligonis, paguldytas stebėjimui, išrašomas iš ligoninės naktį ir neturi sąlygų grįžti į namus, ar jam leidžiama palaukti iki ryto, kol važiuoja autobusai ar atvažiuos artimieji?
Nei vienas ligonis nėra išvaromas naktį į gatvę. Puikiai žinome, kad naktį autobusų stotis nedirba, o ir dieną, jeigu ateina benamiai į Priėmimo skyrių jie neišvaromi, ypač esant šalčiams – kur dėsis žmogus, jeigu nakvynės namai nepriima. Jeigu Priėmimo skyriuje laukia ligonių eilutė, o pacientas yra ištirtas, jo paprašoma palaukti koridoriuje, jeigu nėra kur paguldyti per naktį. Jeigu ligonis yra išrašomas iš ligoninės, dažnai ligoninės darbuotojai turi surasti  socialinį darbuotoją ar seniūną, kas žmogų parvežtų į namus. Taip būti neturėtų, nes ligoninė teikia tik gydymo paslaugas, o ne socialines“,- sakė ligoninės direktorė.
Ar užtenka ligoninėje lovų?
„Pagal vyriausybės nutarimą, 100 gyventojų priklauso 18 lovų ligoninėje. Mes to skaičiaus negalime padidinti  ir paguldyti daugiau ligonių. Šiuo metu ilgiausias gydymas ligoninėje trunka 7-8 dienas – įsivaizduokite, kaip greitai turi suktis gydytojai ir slaugytojos, kad per tokį trumpą laiką pastatytų ligonį ant kojų“,- į klausimą atsakė ligoninės direktorė D. Povelauskienė.
Kokios eilės norint pasikeisti klubo ar kelio sąnarį ir kiek tai kainuoja?
„Eilės nėra ilgos – norint pasikeisti klubo sąnarį reikia laukti apie mėnesį, o kelio – 2-3 mėnesius, šios paslaugos kiekius reguliuoja Ligonių kasos. Klubo ar kelio sąnarių keitimo operacija nemokama, ją kompensuoja ligonių kasos. Mokėjimas galimas, jeigu pacientas pageidauja geresnio protezo. Pagerintas protezo versijas renkasi daugiau jauni žmonės ir šių protezų privalumas – ilgesnis tarnavimo laikas. Ligonių kasų kompensuojami protezai tarnauja 15-17 metų, o mokami – 25-30 metų“,- atsakė   gydytojas E. Kascėnas.
Ar slaugytojų atlyginimai diferencijuoti?
„Taip, slaugytojų atlyginimai diferencijuoti, nes, pavyzdžiui, konsultacinėje poliklinikoje slaugytojos dirba su dokumentais, o chirurgijos skyriuje ar operacinėje darbas intensyvesnis. Operacinės ir konsultacinės poliklinikos slaugytojų atlyginimai skiriasi 30 – 40 proc.“,- į klausimą atsakė ligoninės direktorė.
Ar galima Radviliškyje pasidaryti stuburo nuotrauką?
Turint šeimos gydytojo siuntimą tokią nuotrauką pasidaryti galima, tačiau nereikia maišyti su tomografijos paslauga, kuri Radviliškyje neteikiama.
Kodėl šeimos gydytojas nuo nemigos išrašo tik 10 tablečių?
„Šeimos gydytojas negali išrašyti tablečių nuo nemigos, jas gali išrašyti tik psichiatras ir tik dviem savaitėms“,- atsakė  gydytoja K. Vyšniauskienė.
Kodėl Konsultacinėje poliklinikoje nėra gydytojų pavardžių?
„Ačiū už pastabas. Konsultacinės poliklinikos  registratūros darbuotojos visada pasako gydytojų pavardes, pas kuriuos galima registruotis. Tačiau mes, atsižvelgdami į jūsų pastabą, sąrašą su gydytojų pavardėmis pateiksime“,- atsakė gydytoja K. Vyšniauskienė
Kodėl registratūroje dingsta ligos istorijos?
„Ligos istorijos dingsta labai retai, o jeigu taip atsitinka, yra užvedami dublikatai. Tokių atvejų nepasitaikys, kai bus įdiegta elektroninė sistema ir visos ligos istorijos bus jos duomenų bazėje“,- atsakė gydytoja K. Vyšniauskienė.
Bendruomenės nariai nemažai klausimų gydytojams pateikė asmeniškai, susijusių su konkrečiomis ligomis bei jų gydymo atvejais.
Susitikimo pabaigoje – padėkos gydytojams
Susitikimo pabaigoje „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai bei kiti radviliškiečiai dėkojo gydytojams už suteiktą pagalbą bei efektyvų gydymą.
„Mano draugė iš Naujosios Akmenės dėkoja chirurgui už puikiai pakeistą klubo sąnarį – ji jau ruošiasi eiti šokti į pagyvenusių žmonių šokių kolektyvą“,- senjora dėkojo gydytojui E.Kascėnui.
Radviliškietė Gražina Antanaitienė dėkojo visam ligoninės kolektyvui. „Mes su vyru išbandėme visus ligoninės skyrius ir visur buvome maloniai priimti. Norėčiau padėkoti visam ligoninės personalui už gydymą bei malonų elgesį“,- sakė Gražina.
„Manau, kad mūsų gydytojai verti didžiausios pagarbos, o klaidų visiems pasitaiko. Apie jų profesionalumą bei žinomumą sako vien tai, kad į Radviliškio ligoninę atvažiavo operuotis stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas“,- sakė „Radviliškio krašto bendruomenės pirmininkas Gediminas Lipnevičius. Bendruomenės pirmininko žodžiams gausiais aplodismentais pritarė bei gydytojams padėkojo visi susitikimo dalyviai.
Kitas bendruomenės narių susitikimas numatomas su Radviliškio poliklinikos vadovais.
Primename, kad bendruomenės narių kavos popietės vyksta kiekvieną pirmadienį 13 valandą.

„Radviliškio krašto“ informacija

Exit mobile version