Bendruomenės namuose svečiavosi Radviliškio rajono policijos komisariato vadovai

Bendruomenės namuose svečiavosi Radviliškio rajono policijos komisariato vadovai

Vasario 5 d. su „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininko G. Lipnevičiaus kvietimu, su bendruomene ir teisėtvarkos klausimais besidominčiais radviliškiečiais atvyko susitikti Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas Linas Valius, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Saulius Malatokas, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas (bendruomenės pareigūnas) Aivaras Kardašius.

Policijos pareigūnai trumpai prisistatė, informavę susitikimo dalyvius, kad jie policijos struktūroje dirba jau ne vieną dešimtmetį ir pasistengs kompetentingai atsakyti į radviliškiečiams rūpimus klausimus.

Klausimų – lyg iš gausybės rago
„Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius jau suorganizavo rajono gyventojus bei bendruomenės narius ypač sudominusius susitikimus su Radviliškio ligoninės bei poliklinikos vadovais ir kitus susitikimus, sulaukusius ypač didelio gyventojų susidomėjimo. Į šiuos susitikimus susirenka per 100 dalyvių. Šį kartą susitikti su Radviliškio ir rajono gyventojais atvyko susitikti Radviliškio policijos komisariato vadovai.
Kad visuomenės ir policijos pareigūnų susitikimai labai reikalingi, parodė klausimų gausa ir apie 100 susirinkusiųjų. Radviliškiečius domino, kaip sutramdyti triukšmaujančius kaimynus, kur pranešti apie netvarkingai parkuojamus automobilius, kokios prevencinės policijos priemonės vykdomos rajone.
Prieš atsakydamas į visus klausimus, Radviliškio PK viršininkas informavo susirinkusiuosius, kad  komisariate šiuo metu dirba 73 darbuotojai, tačiau ne visi etatai dar užpildyti. Policijos pareigūnai rajone budi visą parą  ir visada, esant poreikiui, atvyksta gelbėti į bėdą patekusių gyventojų.
Po trumpo pareigūnų prisistatymo, bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius, kuris buvo šio susitikimo moderatorius, svečiams uždavė per 40 gyventojams aktualių klausimų. Iš vykusios diskusijos dalį radviliškiečiams aktualių klausimų pristatome.

Aktualus klausimas – duobėti keliai ir remontuojamos gatvės
Policijos pareigūnų teirautasi, ar daug gaunama pranešimų apie prastą kelių priežiūrą žiemos metu. Pasak pareigūnų, gavę nusiskundimų dėl prastos kelių būklės, jie informuoja VĮ „Šiaulių regiono keliai“ arba savivaldybės administraciją – žiūrint, kam priklauso kelias. Dėl avaringų kelių ruožų kreipiamasi į Saugaus eismo komisiją arba į Šiaulių apskrities komisariate esančią Kelių policijos tarnybą. Štai Grinkiškyje iškilus problemai dėl avaringo posūkio, ruošiami dokumentai dėl greičio ribojimo kalnelio įrengimo. Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau informavo savo skaitytojus dėl šio  pavojingo posūkio.
„Duobėti rajono keliai – problema ne tik gyventojams, tačiau ir pareigūnams, kurie turi labai greitai nuvykti į įvykio vietą. Dėl kelių būklės bendraujama su seniūnais, keitimasis tokia informacija – kasdienis darbas.
Gyventojams, norintiems įforminti automobilio apgadinimą dėl prastos kelio būklės, policijos pareigūnai pataria skambinti telefonu 112 ir pasikvietus pareigūnus užfiksuoti įvykį ir po to kreiptis į draudimą  dėl nuostolių atlyginimo iš kaltininkų.
Radviliškiečiai teiravosi, ar tikrai buvo būtinas žiedas Vaisų gatvėje. Pasak pareigūnų, šioje vietoje didelių nelaimių nebuvo ir kodėl jis įrengtas atsakyti negali.
Beje, Radviliškyje girdisi kalbų, jog šis žiedas įrengtas norint „įsisavinti“ daugiau lėšų.

Ypatingas dėmesys – vaikų saugumui
Susitikimo dalyviai teiravosi, ar užtikrinamas saugumas mokykliniuose autobusuose, vežančius mažus vaikus iš Pavartyčių į Šeduvos lopšelį darželį. Pasak pareigūnų, mokykliniai autobusai tikrinami nuolat, ypatingas dėmesys jiems bus skiriamas vasario mėnesį. Prie mokyklų bus tikrinama, ar šie autobusai atitinka saugumo reikalavimus, bus taip pat tikrinama, ar tėveliai, vežantys mažus vaikus, turi automobiliuose specialias kėdutes.

Amžina bėda – miesto apšvietimas
Radviliškiečiams aktualus klausimas – miesto gatvių apšvietimas. Gatvių apšvietimas išjungiamas dar prieš 8 valandą ryto, vaikams einant į mokyklas o suaugusiems – į darbus ir ne visi jaučiasi saugūs tamsiose gatvėse. „Mes policijos pareigūnai, už tai, kad šviesos mieste degtų maksimalų laiką, kai yra poreikis. Tačiau  miesto apšvietimu rūpinasi seniūnija ir policija jokios įtakos šiuo klausimu daryti negali“,- sakė pareigūnai.
Jiems paantrino bendruomenės pirmininkas, informavęs, kad į kitus susitikimus bus kviečiami seniūnijos vadovai, kurie ir paaiškins apie miesto apšvietimo problemas.

Pėstieji mokomi drausmingumo
Susirinkusieji svečių teiravosi, kodėl prie miesto pašto gaudomi ir baudžiami per gatvę einantys eiliniai radviliškiečiai,  o prie rajono savivaldybės valdininkai, į darbą dažniausiai einantys ne per perėją, nebaudžiami. Beje, radviliškiečiai daug kartų pastebėjo ir merą, gatvę kertantį neleistinoje vietoje, ar jis buvo nors kartą nubaustas, atsakyta nebuvo.
„Pareigūnai vykdo prevencines priemones dėl pėsčiųjų saugumo. Prie kiekvieno kampo pareigūnų nepastatysi, tačiau galima pasakyti, kad neleistinoje vietoje kirtę gatvę pėstieji baudžiami neatsižvelgiant į tai, ar jis valdininkas, ar ne. Baudos, taikomos pėstiesiems, nėra didelės, svarbu, kad nebūtų skaudžių eismo taisyklių pažeidimo pasekmių“,-  sakė L. Valius.
Beje, į redakciją kreipėsi baisogalietis – prie miestelio „Norfos“ prekybos centro net du policijos ekipažai stebėjo, ar pėstieji kertą gatvę leistinoje vietoje ir pažeidėjus baudė. Tai turbūt buvo viena iš prevencijos priemonių.

Problema – daugiabučių kiemuose parkuojami automobiliai
Mieste opi problema – daugiabučių kiemuose netvarkingai parkuojami automobiliai: jie statomi ant šaligatvių, ant žalios vejos.
„Prie daugelio anksčiau statytų daugiabučių namų numatytos mažos automobilių stovėjimo aikštelės. Šiuo metu automobilių žymiai padaugėjo – ne reta šeima turi po du. Gavę skundą, policijos pareigūnai į jį reaguoja, aiškinasi įvykį individualiai ir taiko įstatymuose numatytas priemones, tačiau norėtųsi, kad būtų išlaikyta kaimynų abipusė tolerancija“,- sakė pareigūnai.

Kai triukšmadariai neleidžia ilsėtis
Opus daugiabučių namų gyventojams klausimas – triukšmingi kaimynai. Pasak A. Kardašiaus, ramybės valandos yra nuo 18 val. iki 6 val. ryto ir gavę pranešimų apie triukšmadarius policijos pareigūnai į juos griežtai reaguoja. „Tačiau ir vėl kviesčiau gyventojus būti tolerantiškais – kai kuriems triukšmas yra pianinu grojantis vaikas, kai kuriems – po kambarius bėgiojantis mažametis. Stenkimės būti supratingais ir policijos pareigūnus kvieskite, kai yra išgertuvių ar muštynių triukšmas“,- sakė L. Valius. Pareigūnams paantrino bendruomenės pirmininkas, kuris pakvietė daugiabučių gyventojus būti tolerantiškais ir pakančiais – juk kai kuriems gyventojams ir verkiantis vaikas jau triukšmas.

Ar kelia problemų barai, kavinės, restoranai
 Pasak S. Malatoko, problemų miesto kavinės, barai, restoranai nesudaro. Didžiausia problema – restoranas – klubas, prie kurio vyksta didžiausi neramumai. Per metus čia užfiksuoti 35 įvykiai – tai smurtas ir muštynės. Planuojama kalbėtis su restorano – klubo savininkais dėl didesnio saugumo užtikrinimo.
Dar buvo paminėta, kad kai kurie barai ir kavinės, prisidėdami prie didesnio saugumo mieste, darbo laiką sutrumpino iki 20 -21 val. vakaro.

Prie prekybos centrų – „slalomo varžybos“
Radviliškiečiai skundėsi, kad naktimis prie prekybos centrų „Maxima“ bei „Iki“naktimis vyksta tikros jaunimo „slalomo varžybos“. Pasak policijos pareigūnų, jiems ši problema yra žinoma ir nėra savaitės, kad tokių „varžybų“ dalyviai nebūtų nubausti. O baudos tikrai nemažos – nuo piniginių iki teisių atėmimo.

Pigios malkos kartais kainuoja brangiai
Aktuali rajono gyventojams problema- apgavikai malkų pardavėjai. Neretai žmonės sumoka už didesnį kiekį malkų, o realiai gauna mažesnį. Pasak policijos pareigūnų, kartais tai įvyksta dėl pirkėjo ir pardavėjo nesusikalbėjimo – vienas malkų kiekį skaičiuoja erdmetriais, kitas kietmetriais  ir pan. Pareigūnų patarimas – pirkti malkas iš patikimo pardavėjo, prašyti  pinigų priėmimo čekio, o perkant didesnį kiekį sudaryti sutartį. Turint šiuos dokumentus ir išaiškėjus sukčiavimo atvejui, bus atliekamas tyrimas ir kaltininkas nubaustas.

Gyventojų ramybę saugo stebėjimo kameros ir pareigūnai
Radviliškiečiai teiravosi, kiek stebėjimo kamerų yra Radviliškio mieste. Pasak policijos pareigūnų, šiuo metu Radviliškyje yra 11 stebėjimo kamerų, planuojama įrengti dar 6. Visos kameros yra įrengtos „karštuose taškuose“, kai kurios šiuo metu yra keičiamos į geresnes. Pasak pareigūnų, stebėjimo kamerų vaizdai yra dažnai peržiūrimi ir kai kuriais atvejais padeda atskleisti nusikaltimus.
Rajono gyventojų ramybę saugo ir policijos ekipažai – iki 22 val. rajone dirba 8 ekipažai, naktį – 3-4. „Kad naktį dirba mažiau policijos pareigūnų ekipažų, nereiškia, kad gyventojai laiku nesulauks pagalbos. Reikiamu metu pagalbą gali atvykti iš Šiaulių, Pakruojo ar Raseinių rajonų. Į nelaimės vietą siunčiami tie ekipažai, kurie yra arčiausiai įvykio vietos. Jeigu yra grėsmė gyvybei, atvykstame per 10 min., jeigu turtui – iki 20 min., tačiau laiko vidurkis, per kurį pareigūnai atvyksta į įvykio vietą – 17 minučių“,- sakė L. Valius.

Pagalbos mygtukai suteikia saugumo
Gyventojams saugiau jaustis padeda ir pagalbos mygtukai. Pasak A. Kardašiaus, šie mygtukai yra dviejų rūšių: vieni įrengti atokiuose vienkiemiuose gyvenantiems žmonėms, kiti – smurto artimoje aplinkoje atvejams. Šiuo metu gyvenantiems vienkiemiuose įrengti 32 pagalbos mygtukai, o mygtukai dėl smurto artimoje aplinkoje yra nešiojami kaip laikrodžiai ar kaip pakabukai, kuriuos paspaudus atvyksta policijos pareigūnai.

Rūkoriai ir triukšmadariai nelieka nenubausti
Radviliškiečiai pareigūnų teiravosi, ar policija reaguoja į pranešimus apie jaunimo girtavimą miesto parke. „Kai  gauname pranešimus apie  girtavimą miesto parke, visada reaguojame -viešoje vietoje negalima rodytis girtam bei kelti triukšmą“,- sakė  L.Valius.
Pareigūnų klausta, ar baudžiami piliečiai, rūkantys viešoje vietoje, prie mokyklų ar prie sporto arenos. „Jei rūkymo atvejis užfiksuotas, pažeidėjai nelieka nenubausti“,- atsakė A. Kardašius. Pasak policijos pareigūnų, visuomenės nariai turėtų būti pareigūnų akys ir pranešti apie daromus nusižengimus. Visi nusižengimai turi būti užfiksuoti, reikalingi liudininkai – tik tokiu atveju pažeidėjai nubaudžiami.

Už gyvūnų nepriežiūrą – baudos
Aktualus klausimas rajono gyventojams – gatvėmis lakstantys beglobiai gyvūnai – dažniausiai šunys ir katės. Pasak policijos pareigūnų, šiuo metu Radviliškio rajono savivaldybė bendradarbiauja su Pakruojo rajono savivaldybę dėl beglobių gyvūnų gaudymo ir laikymo, tad galbūt jų gatvėse bus mažiau. Tačiau, jeigu šuo gatvėje puldinėja žmones, reikia kreiptis į policiją. Į policiją reikia kreiptis ir tuo atveju, jeigu šuns savininkas savo augintinį vedžioja be pavadėlio ar jeigu šuo, paliktas vienas namuose, kaukia. Tai traktuojama kaip administracinės tvarkos pažeidimas ir gyvūno savininkas bus baudžiamas už augintinio nepriežiūrą.

Į gyventojų skundus bus atkreiptas dėmesys
Susitikimo dalyviai nurodė problemas, esančias Radviliškio mieste, apie kurias policijos pareigūnai nežinojo, tačiau pažadėjo atkreipti dėmesį: tai sunkiojo transporto „viražai“ prie „Juodelių“ medžio apdirbimo fabriko, stovintys ir trukdantys matomumą vairuotojams automobiliai Jaunystės gatvėje, Bernotėno gatvėje augančios tujos, trukdančios matomumui sukant į Gedimino gatvę.

Už patyčias socialiniuose tinkluose – baudos

Buvo paliestas dar vienas aktualus klausimas – patyčios socialinėje erdvėje. Pasak S.Malatoko, patyčių aukos turėtų kreiptis į policiją, kuri nustatys patyčių autorių, o po to įstaiga, įmonė ar gyventojas privataus kaltinimo tvarka turi kreiptis į teismą.

Policija bus griežtesnė pažeidėjams
Paklausus apie policijos vykdomas prevencines priemones, A. Kardašius atsakė, kad praėjusiais metais jų buvo vykdoma labai daug: pokalbiai su vaikais, su tėvais, senjorais ir t.t. Pasak pareigūno, kadangi, kaip matoma iš statistikos, vien pokalbių neužtenka, policijos pareigūnai šiais metais bus principingesni ir griežčiau baus nusižengusius pėsčiuosius bei kitus nedrausmingus eismo dalyvius.

Individualūs klausimai nenagrinėti
Policijos komisariato vadovams buvo užduoti ir labai konkretūs klausimai, kurie, pasak jų, reikalauja individualaus tyrimo.
Vienas tokių klausimų – dėl socialdemokratės V. Janulaitienės prašymu Saugus eismo komisijos išduotas leidimas Mankiškių kaime užtverti Miško gatvę. Šią gatvę užtvėrus šlagbaumu bei pastačius eismą draudžiantį ženklą, pas šios gatvės gyventojus negali nepažeidę eismo taisyklių atvažiuoti giminės, patys gyventojai nepažeidę taisyklių negali paprašyti, kad  jiems atsivežtų malkų ir t. t. Pasak L. Valiaus, šiam atvejui reikia detalesnio tyrimo, o gyventojai visada gali kreiptis į teismą.
Pareigūnai negalėjo atsakyti į klausimą, kodėl Sidabravo seniūną V. Blužą darbe užtikus girtą, buvo skambinta ne savivaldybės administracijos direktorei – tiesioginei seniūno vadovei, o  merui. Pasak L. Valiaus, šis įvykis galbūt buvo seniai, jis dar nedirbo Radviliškio PK viršininku, tad komentuoti negali.
Susitikimo su Policijos komisariato vadovais pabaigoje, bendruomenės G. Lipnevičius pirmininkas padėkojo už suteiktą naudingą informaciją bei išsamius atsakymus į klausimus. „Gyventojai turi pasitikėti policijos pareigūnais, bendradarbiauti bei bendradabiauti – tada ir pareigūnams bus lengviau dirbti, ir gyventojai jausis saugesni“,- sakė „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius.
Susitikimo pabaigoje svečiams bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius įteikė savaitraščio „Radviliškio kraštas“ prenumeratą ir svečiai bendruomenės narių buvo palydėti gausiais aplodismentais.
Kitas bendruomenės susirinkimas organizuojamas vasario 12 d., 13 val., skirtas Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Šį kartą bendruomenės namuose lankysis iškilūs radviliškiečiai, kurie kartu ėjo Lietuvos nepriklausomybės link.
Susitikimus organizuoja ir dalyvius kava vaišina bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius, prie „Kavos popiečių“ prisideda bendruomenės nariai: R. Radavičienė, D. Dapkutė, V. Aleknienė, A. Litinskas, D. Kalaima ir kiti.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Exit mobile version