Nuo vasario 17 dienos šalyje laipsniškai atnaujinamos viešos pamaldos. Kaip nurodė Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas, savivaldybėse, kuriose 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų yra mažesnis nei 200 atvejų, mišios bus švenčiamos dalyvaujant tikintiesiems, kiekvienam užtikrinant ne mažesnį nei 20 kv. metrų plotą ir 2 metrų atstumą tarp žmonių ar šeimų.
Savivaldybėse, kuriose 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų siekia 200–500 atvejų, mišiose galės dalyvauti iki 15 tikinčiųjų, kiekvienam užtikrinant ne mažesnį nei 20 kv. metrų plotą ir 2 metrų atstumą tarp žmonių ar šeimų. Jei bažnyčios ar viešos koplyčios erdvė mažesnė – leidžiama dalyvauti tokiam skaičiui tikinčiųjų, kad kiekvienam būtų užtikrintas 20 kv. metrų plotas ir 2 metrų atstumas.
Savivaldybėse, kuriose 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų viršija 500 atvejų, mišių šventimas su tikinčiaisiais neatnaujinamas.
G. Grušo teigimu, situacija bus stebima ir reguliariai vertinama. „Mes šituos žingsnius paruošėme konsultuodamiesi su medikais ir sveikatos apsaugos specialistais, kuriems norime padėkoti už jų įnašą”, – sakė G. Grušas.
Paklaustas, kaip bus užtikrinamas mišių dalyvių ir bažnyčios darbuotojų saugumas, arkivyskupas teigė, kad kiekviena bažnyčia turi savo specifiką, todėl šie klausimai bus palikti klebonams. „Jie dezinfekavimą užtikrina jau ne pirmą karantinų etapą. Raginame, kad mūsų kunigai testuotųsi, bus iškabinti plakatai primenant tvarką tiek dėl kaukių, tiek dėl rankų dezinfekavimo ir taip toliau”, – sakė G. Grušas.
Kalbėdamas apie mišių dalyvių srautus, G. Grušas sakė, kad situacija skirtingose vietose yra nevienoda. „Labai dideliame skaičiuje parapijų, kurios yra kaimuose ir miesteliuose, ypač kur nešildoma, tai sausio-vasario mėnesiais yra labai maži srautai. Ten šiuo metu ir nesant pandemijai rinktųsi į šiokiadienio mišias tarp 2–5 žmonių. Ten klebonai pažįsta savo parapijiečius. Kitur, kur yra galimybė, gali būti daugiau mišių negu būdavo anksčiau”, – sakė G. Grušas.