Batutas – ar tai gera investicija?

Vaikai dėl jo alpsta, o ir suaugusieji tikrai ne kartą ir ne du gali smagiai praleisti laiką. Apie ką mes kalbame? Ogi apie batutus. Tai – ne tik laisvalaikio prekė bei pramogavimui skirta vieta 24/7. Batutas gali būti puikia investicija lavinančia vaikų koordinaciją, lankstumą bei užtikrinanti smagų laiką su draugais arba tada, kai jie būna vieni. Visgi batuto pirkimas nėra labai paprasta procedūra, todėl reikia suderinti tam tikras technines žinias bei įžvalgas, kad priimtumėte geriausią sprendimą. Nereikia bijoti, šis straipsnis padės jums tinkamiau įvertinti poreikius bei nuspręsti ar verta investuoti į batutą. Pradėkime.

Kiek kainuos? Ar galima tai sau leisti? Jeigu žiūrėsime į bene plačiausią batutų pasiūlą internete siūlančią parduotuvę www.b-a.eu , pastebėsime, kad kainos yra labai įvairios. Pigiausias batutas kainuoja apie 50-60 eurų, o brangiausi variantai piniginę paplonins ir keturženkle suma. Kadangi batutas nereikalaus jokių papildomų išlaidų (išskyrus laiką arba vienkartines transportavimo bei pastatymo išlaidas) todėl sumą tikrai galite įvertinti gana nesunkiai. Tai nebus problema, kaip pvz. perkant naudotą automobilį, kada per porą metų aptarnavimo bei išlaikymo išlaidos gali sudaryti tą pačią automobilio vertę. Jeigu neturite ypatingų poreikių ar reikalavimų batutui, tikrai tinkamą variantą rasite už 2-4 šimtus eurų.

Matmenys bei apkrova

Du svarbiausi parametrai nusakantys batuto efektyvumą ir galimybes – pačio šokinėjimo kilimėlio skersmuo ir maksimali apkrova. Nuo šokinėjimo kilimėlio skersmens priklausys tai, kaip patogu bus mėgautis šokinėjimu, o apkrova apibrėš kiek žmonių galės tai daryti vienu metu. Kuo batutas didesnis ir kuo palaikoma apkrova didesnė – tuo geriau jis tinka susibūrimams, didelėms šeimoms bei didesniam kiekiui žmonių.

Nepamirškite, kad dideliam batutui reikės ir didelės kiemo erdvės. Taip pat – žiemą rekomenduojamą batutą surinkti ir jį išskleisti tik šiltuoju metų laiku. Daug kas šį patarimą ignoruoja, bet net ir netyčia ant batuto užkritęs sunkesnis daiktas gali visiškai pažeisti šokinėjimo kilimėlį.

Apkrovą vertinkite pagal tai, kas ant to batuto šokinės. Jeigu suaugusieji planuoja visiškai ignoruoti šiuos malonumus – maksimali apkrova gali būti ir mažesnė nei 100 kg. Kitu atveju rekomenduojame rinktis kažką arčiau 200 kg. Tada komfortiškai šokinėti galės ir visa šeima su mažu vaiku. Rekomenduojame šiek tiek pasiskaičiuoti (minimaliai) ir nepriartėti arčiau nei 5% iki leidžiamo svorio limito.

Kiti techniniai parametrai

Svarbu nepamiršti ir apsauginio tinklo, kuris – kone būtinas, jeigu yra vaikų. Iš batutų be tinklo iškristi tikrai nėra taip sunku, o tinklas – apsaugo ir padeda mėgautis linksmybėmis be didesnio vargo.

Pats tinklas bei medžiaga, iš kurios jis pagamintas irgi yra verti dėmesio. Tinklo aukštis turėtų būti pakankamas, kad aukštai išsišokinėję batuto naudotojai per jį, paprasčiausiai, neperskristų. Tinklo medžiaga – patvari ir neplyštanti nuo lengviausio įdrėskimo.

Prieš pirkdami galite pardavėjų paklausti ar batuto spyruoklės yra su papildomu apdangalu. Jeigu apdangalas yra, nesusižeisite kojų į spyruokles. Kitu atveju, nors ir minimali, tokia rizika – išlieka.

Į ką dauguma nekreipia dėmesio – rėmas. O veltui, nes rėmas yra kaip skeletas. Dauguma pirkėjų palygina kainą, apkrovą bei skersmenį ir lekia leisti pinigus. Neskubėkite. Batuto rėmo profilių storis lemia tai, koks tvirtas yra pats batutas. Jeigu batutas nekokybiškas ir dar plonais profiliais – yra tikimybė, kad jis sulūš. To tikrai nenorite, todėl ieškokite ne plonesnių nei 2mm storio plieninių profilių.

Total
0
Dalinasi
Related Posts