Baseine ir toliau „skęsta“ radviliškiečių pinigai

Ar Radviliškio baseinas nebus uždarytas?

Niekas neabejoja, kad mokėti plaukti ir bent jau kartais apsilankyti baseine yra gerai. Plaukimas laikomas viena iš sveikiausių sporto šakų. Įrodytas šios veiklos teigiamas poveikis sąnariams, kraujotakai, širdžiai, nervų sistemai ir netgi padeda numesti svorio. Norintys išmokti plaukti ar palaikyti fizinę bei psichinę sveikatą turi galimybę lankytis Radviliškio plaukimo baseine. Bėda tik ta, kad baseine jau ne pirmus metus skęsta ne nemokantys plaukti, o mūsų pinigai. Beje, kiekvienais metais nuskęsta vis daugiau eurų. Du baseinai – Baisogaloje bei Alksniupiuose – jau uždaryti, ar toks pat finalas laukia ir Radviliškio plaukimo baseino?

Vis gilyn į savivaldybės kišenę

2017 metais atidarant naująjį Radviliškio plaukimo baseiną, buvo paskaičiuota, jog  ateityje jį gali prireikti kasmet „paremti“ 100 tūkst. eurų. Jau tuomet ši suma atrodė didelė, tačiau laikui bėgant, ji vis pučiasi. 2020 metais iš savivaldybės biudžeto buvo panaudota 225,6 tūkst. eurų, iš kurių didžioji dalis – 223,7 tūkst. eurų  – skirti įstaigos veiklai, tai yra, 19 darbuotojų atlyginimams, prekių bei paslaugų įsigijimui, komunalinėms išlaidoms ir panašiai. 2021 metais lėšų poreikis dar padidėjo – 2021 m. vasario 25 d. savivaldybės tarybos sprendimu skirta 219,3 tūkst. eurų, kurių neužteko, ir 2021 m. lapkričio 25 d. sprendimu nuspręsta pridėti 50 tūkstančių eurų. Taigi, 2021 metais savivaldybės biudžeto lėšos, skirtos baseino išlaikymui – jau netgi 269,3 tūkst. eurų. Beje, Radviliškio plaukimo baseino direktoriaus Jolito Onaičio ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atsakymuose apie lėšas iš savivaldybės biudžeto yra šiokių tokių skirtumų – pasak baseino direktoriaus, 2021 m. savivaldybės Tarybos sprendimais buvo skirta 244,3 tūkst. eurų, po ko papildomai prašyta 50 tūkst. eurų, o savivaldybės administracija nurodė, kad visa 2021 metams numatyta suma yra 244,3 tūkst. eurų. Vis tik baseinui skirta suma šiems metams yra beveik 300 tūkst. eurų (tiksliau, 294,3 tūkst. eurų), kurie galėjo būti panaudoti kelių bei daugiabučių kiemų tvarkymui, gatvių asfaltavimui ar biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimų padidinimui, kurie yra vieni mažiausių Lietuvoje.

Lankytojai sumoka trečdalį išlaikymui reikalingos sumos

Baseinui pačiam užsidirbti pinigų sekasi sunkiai. Už teikiamas paslaugas baseino lankytojai sumoka tik mažą dalį jo išlaikymui reikalingų lėšų. Planuojama, kad baseino išlaidos už šiuos metus gali būti daugiau nei 435 tūkst. eurų, o baseino lankytojai sumokės tik 141 tūkst. eurų. Metai buvo pradėti su didesniu optimizmu – planuota iš baseino veiklos gauti 230 tūkst. eurų, tačiau, kaip ir kasmet, šioms viltims ir vėl nebuvo lemta išsipildyti.

Lankytojų mažėja. Ar dėl karantino?

2020 metais Radviliškio plaukimo baseine apsilankė apie 37 tūkst. klientų, o 2021 metais nuo metų pradžios iki spalio mėnesio – tik 9 tūkst. Klientai dėl karantino ribojimų nebuvo priimami nuo 2020 m. kovo 14 d. iki 2020 m. gegužės 24 d. bei nuo 2020 m. lapkričio 5 d. iki 2021 m. gegužės 23 d.

Paklaustas, dėl kokių priežasčių mažėja lankytojų skaičius, plaukimo baseino direktorius J. Onaitis atkirto, kad teiginys apie mažėjantį lankytojų skaičių yra klaidingas. Neva pagal įstaigos analizę lankytojų skaičius ne pandemijos laikotarpiu nuolat augo. Atseit, pagrindinis veiksnys, nulėmęs klientų sumažėjimą, buvo tik pandemija ir visoje šalies teritorijoje Vyriausybės paskelbtas karantinas.

Direktorius J. Onaitis informavo, kad dabar savaitgaliais lankosi tiek daug lankytojų, kad tenka laukti eilėje dėl patekimo į baseiną. Esą baseinas negali priimti daugiau lankytojų, nei tai numato higienos normos ir persirengimo kambaryje esančių spintelių skaičius. Vadovas gyrėsi, kad į baseiną klientai atvyksta iš kitų rajonų, paslaugomis gausiai naudojasi Radviliškio miesto gyventojai, mokiniai, sudaryta nemažai paslaugų teikimo sutarčių su įvairiomis įstaigomis ar organizacijomis.

Gavus tokį atsakymą, lieka tik klausimas, ar vadovas savo vietoje sėdi, nes skaičiai kalba patys už save: 2020 metais – 37 tūkst., o 2021 metais – tik 9 tūkst. lankytojų.

Pigiau – pas kaimynus   

Kadangi baseino paslaugų kainos nekito nuo baseino atidarymo, pasiteiravome, ar neplanuojama mažinti paslaugų kainų ir taip pritraukti daugiau lankytojų. Pasak baseino direktoriaus J. Onaičio bei Radviliškio rajono savivaldybės administracijos, kainų mažinti neplanuojama. Esą tam trukdo padidėję mokesčiai už komunalines paslaugas, baseinų chemijos priežiūros priemonių kainos, didėjantis  mašinų mazgų ir agregatų nusidėvėjimas. J. Onaitis patikino, kad Radviliškio baseino kainos tikrai mažesnės nei kaimyniniuose rajonuose ir pasiūlė įkainiais pasidomėti internete. Deja, Radviliškio baseino direktorius apsimelavo – artimiausiame Šiaulių plaukimo centre „Delfinas“ vienkartinis iki 3 valandų trukmės apsilankymas darbo dienomis kainuoja 2,30 Eur, Pasvalio sporto mokyklos baseine tokios pat trukmės pasiplaukiojimas – 5,30 Eur, o Radviliškyje – 6 Eur. Metinio abonemento kaina Radviliškio baseine apskritai kosminė – iki 600 eurų vienam asmeniui, kai didžiausia įmanoma metinio abonemento kaina Šiaulių „Delfine“ – 285 eurai.

Ar visi klientai lygūs?

Pasigirdo kalbų, kad yra privilegijuotų asmenų, kurie plaukimo baseine lankosi nemokamai, tačiau J. Onaitis šias kalbas paneigė. Pasak jo, nėra tokių klientų, kurie baseino paslaugomis naudotųsi nemokamai. Tiesa, vadovas pripažino, kad tarp Radviliškio sveikuolių klubo „Atgaja“ bei plaukimo baseino yra pasirašyta paslaugų teikimo sutartis, pagal kurią klubas už suteiktas paslaugas apmoka pagal nustatytus įkainius. Kodėl buvo reikalinga sudaryti sutartį, pagal kurią šio klubo lankytojai moka tiek pat, kiek ir kiti klientai, liko neaišku.

Tarybos narys G. Lipnevičius teikė siūlymą

Visiems suprantama, kad toks pinigų švaistymas po 300 tūkst. eurų per metus, negalės ilgai tęstis. Kad baseinas galėtų ir toliau džiuginti radviliškiečius ir svečius, Tarybos narys G. Lipnevičius teikė  siūlymą Tarybai, merui bei savivaldybės administracijai sumažinti baseino kainas, kad paslaugos būtų prieinamesnės radviliškiečiams bei miesto svečiams. Jeigu būtų pasinaudota šiuo siūlymu, kaina už vieną apsilankymą mažėtų maždaug iki 3 eurų. Beje, kainų mažinimo strategiją taiko Palangos miesto baseinas bei kiti baseinai, kurie teikia panašias paslaugas. Visiems suprantama, kad mažesnės, konkurencingos kainos pritrauktų žymiai daugiau klientų, nes šiuo metu tikrai ne visi išgali su šeima mėgautis vandens pramogomis. Ar bus imamasi priemonių padidinti baseino lankomumą, ar dar bus kažko laukiama, pamatysime artimiausiu metu.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija

Exit mobile version