Balandžio 29 d. Lietuvos šaulių sąjungos Gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-oji rinktinė organizavo patriotinį žygį į Gulbino miške esantį „Kunigaikščio Žvelgaičio” rinktinės partizanų bunkerį , kuriame dalyvavo ir Baisogalos 608-osios kuopos jaunieji šauliai: Greta Praninskaitė, Nedas Goerkis, Greta Gaučaitė, Viktorija Civikaitė, Kotryna Antonovaitė, Karolis Krapikas, Ignas Zaveckas su kuopos vadu Rimantu Narbučiu.
Žygio dalyvių kelias prasidėjo Šiauliuose, prie Gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės štabo ir tęsėsi vingiuotais keliais 20 kilometrų per Noreikius, Luponius, Radvilius, Sneigius, laukais ir miškais iki buvusio „Kunigaikščio Žvelgaičio” rinktinės partizanų bunkerio, kuriame nelygioje kovoje žuvo rinktinės vadas Boleslovas Kriščiūnas – Puntukas, Klajūnas, rinktinės štabo viršininkas Izidorius Miškūnas – Barzda, štabo Žvalgybos skyriaus viršininkas Stasys Šepkus – Šernas.
Nuolatinis lietus, vėjas, šlapdriba, šaltas oras, purvan klimpstantys batai, sunkios kuprinės ir pūslėtos kojos neišgąsdino 60- ties šaulių žygeivių, pasiryžusių ne tik įveikti ilgą trasą, bet ir pagerbti iš pokario kovų taip ir negrįžusius partizanus. Tą dieną , nepalankus oras žygiui, buvo pakankamas išbandymas dalyviams, gyvenimo įvykio unikali patirtis ir kartu kova su savimi. O juk po kiekvienos kovos – mes tik sustiprėjame.
Pasiekę Gulbino mišką, visi vaišinomės karšta arbata ir šauliška koše. Žygį vainikavo gyvoji istorijos pamoka, kurią prie atstatyto „Kunigaikščio Žvelgaičio” rinktinės partizanų bunkerio mums pravedė Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Prisikėlimo apygardos vadas dimisijos kapitonas Juozas Mocius, čia žuvusio partizano Klajūno sesuo, buvusi partizanų ryšininkė Onutė Gutkauskienė ir Gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės vadas Kazimiras Čiuplinskas. Gyvosios pamokos metu šauliai klausėsi pokario Lietuvos ginkluotos rezistencijos dalyvių prisiminimų apie sovietų vykdytą agresiją prieš Lietuvą bei patriotišką to meto žmonių pasipriešinimą. Visiems buvo galimybė apžiūrėti bunkerį. Už pastangas ir ryžtą, gyvosios istorijos dalyviams buvo įteikti diplomai.
Mūsų vyresniųjų pareiga organizuoti, dalyvauti ir vesti tokias pamokas jaunimui, kad jauni žmonės suvoktų, kad šiandieninė nepriklausoma Lietuva yra didžiulė vertybė ir daugelio žmonių nesavanaudiškos kovos rezultatas.
Baisogalos 608-osios kuopos šaulė Giedrė Nakutienė