Pilietinę iniciatyvą, kaip ir kasmet, inicijavo Tarptautinė komisija kartu su kitomis institucijomis. Pavadinimas „Palikti namai…“ kilo skaitant buvusių tremtinių, politinių kalinių atsiminimus, kuriuose aprašomi jausmai apie palikus gimtuosius namus. Vienas iš svarbiausių šios iniciatyvos tikslų – paskatinti mokinius sužinoti apie trėmimus ir deportacijas iš artimiausios savo aplinkos bei tų įvykių liudininkų, pagerbti buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones.
Baisogalos gimnazistai Vilties ir Gedulo dienos minėjimą pradėjo gimnazijos kieme, vėliau tęsė prie Baisogalos miestelyje stovinčio Laisvės paminklo. Mokiniai pristatė minėjimo esmę ir prasmę, skaitė D. Grinkevičiūtės ,,Lietuviai prie Laptevų jūros“, A. Mikutavičiaus „Tėvynės ilgesys“ tekstų ištraukas apie trėmimą iš Tėvynės. Septintos klasės mokiniai (mokytoja E. Sadauskienė) skaitė savo sukurtus haiku pagal perskaitytą R. Šepetys knygą ,,Tarp pilkų debesų”. Lietuvių k. ir literatūros mokytoja B. Gedžiuvienė, gimusi tremtyje, papasakojo savo mamos prisiminimus bei skaudžią patirtį.
Renginyje dalyvavo seniūnas R. Kalvaitis, keletas tremtinių. Savo prisiminimais dalinosi J. Gaidžiūnas, istorijos mokytoja L. Bagdonienė, Augė Marcinkevičienė, B. Belickienė, A. Kanišauskienė. Gimnazijos mokinių močiutės bei miestelio bibliotekininkės pasakojo apie kraštietę tremtinę Oną Podėnienę, skaitė jos sukurtą eilėraštį. Svarbiausia, mokiniai patys sukonstravo nuniokotus, užkaltom langinėm namus, kurie simbolizuoja tragišką mūsų istoriją, miestelio bibliotekininkės eksponavo traukinį – tremties simbolį.
Senjorai, tremtiniai bei seniūnas dėkojo renginio organizatorėms – mokytojoms E. Liukienei ir L. Bagdonienei, už puoselėjamą istorinę atmintį.
Krugelienė, Baisogalos gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui