Aukštelkuose skęsta naujai renovuotas daugiabutis

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė apie tai, kaip Aukštelkų kaime pradinei mokyklai kadaise priklausęs dviejų aukštų bendrabutis buvo pertvarkytas į socialinį būstą. Po rekonstrukcijos šiame pastate buvo įrengta 14 butų. Beje, kaip ir viskas Radviliškio rajone, taip ir šis pastatas buvo renovuotas už labai brangiai – jo renovacija bei socialinių būstų įrengimas kainavo 654 375,89 eurų. Iš keturiolikos čia įrengtų butų tik vienas yra trijų kambarių, kiti penki – vieno kambario, dar 7 – dviejų kambarių. Tad galima apskaičiuoti, jog vidutiniškai kiekvieno  buto remontas savivaldybei kainavo beveik 47 tūkstančius eurų, kaip tuo metu įsigyti  butą Vilniuje kainavo beveik  tiek pat.

Pasak savivaldybės administracijos atstovų, 503 tūkst. eurų sudarė Europos sąjungos parama, o likusi suma buvo paimta iš rajono biudžeto.

Kontrolierių verdiktas – lėšos panaudotos neefektyviai

Kad šių socialinių būstų įrengimui lėšos buvo panaudotos neefektyviai, patvirtino ir valstybės kontrolieriai, tačiau Radviliškio rajono savivaldybės valdininkai „mestelėjo“ pasiteisinimą: sprendimas įrengti socialinius būstus renovuojant negyvenamą bendrabutį pasirinktas todėl, nes kitu atveju nebūtų panaudotos europinės lėšos.

Į naujus socialinius būstus Aukštelkų kaime gyventojai kėlėsi labai nenoriai, nes čia nėra darbo, o neturint automobilio važinėti į darbą Radviliškyje nėra sąlygų. Tad naujųjų butų apgyvendinimas užtruko ilgokai.

Namas pradėjo skęsti

Gal ir teisūs buvo gyventojai, nenorėję keltis į naujuosius socialinius būstus. Pasirodo, nors namas ir buvo renovuotas už „aukso“ kainą, statybų broko nebuvo išvengta. Po sniego ir nemažos liūties gegužės 3 dieną renovuotas namas pradėjo skęsti. „Gelbėkite, darykite ką nors – mūsų namas skęsta, rūsiai apsemti vandens“,- pagalbos savivaldybės administracijos prašė šio namo, esančio Aukštelkuose, Taikos g. Nr. 10, gyventojai. Kadangi socialiniai būstai priklauso savivaldybei, tad gyventojai ir kreipėsi pagal adresą – į būstų savininkus. Tačiau operatyvios pagalbos iš šeimininko pusės nebuvo sulaukta. Savivaldybės administracija, kaip jau ir įpratusi, šią bėdą nuo savęs „nusikratė“ ir ją perleido UAB „Mano būstas Radviliškis“.

„Mano būstas Radviliškis“ gyventojus informavo, jog apžiūros metu buvo nustatyta, kad reikalingas drenažo įrengimas ir dėl šios problemos kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybę, o savivaldybė įpareigojo drenažo įrengimo darbus organizuoti administratorių.

Kodėl nesikreipta į rangovus?

Tiesa, dar lieka mįslė, kodėl Radviliškio rajono savivaldybės administracija nesikreipė į renovacijos darbus atlikusius rangovus – UAB „Irdaiva“ ir „Statybos kodas“. Gal todėl, kad ir kreiptis nebėra kur – galimai  su broku   renovacijos darbus atlikusiai UAB „Irdaiva“ šiuo metu vykdoma bankroto procedūra ir, kaip sakoma, „Visi galai į vandenį“.  Ironiška,  jog šiame name posakis turi tiesioginę prasmę…

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija pasiteiravo UAB „Mano būstas Radviliškis“ dėl kokios priežasties  šios bendrovės paprašyta organizuoti drenažo įrengimo darbus ir kokia bus šių darbų kaina.  Gautame atsakyme informuojama: „UAB „Mano būstas Radviliškis“  yra paskirtas daugiabučio namo  adresu Taikos g. 10, Aukštelkuose,  administratoriumi.  Dėl drenažo  darbų organizavimo buvo gautas  prašymas iš Radviliškio rajono savivaldybės, nes tokias problemas  iškėlė šio namo gyventoja.

Administratorius  šio pastato renovacijoje  nedalyvavo ir kas ją vykdė,  informacijos neturime  ir, mūsų žiniomis, visus darbus organizavo Radviliškio rajono savivaldybė. Dėl  minėtų darbų  vykdymo pirma reikia turėti projektą  ir tik jam esant  galima organizuotis  darbų  pirkimo konkursą“.

Belieka tikėtis, jog šio namo administratorius, UAB „Mano būstas Radviliškis“, operatyviai išspręs namo skendimo problemą ir ištaisys statybų broką įrengdama drenažą.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijai  savaitraščio redakcija taip pat pateikė klausimus, kodėl ji nesirūpina savo turtu ir skęstančiais daugiabučio rūsiais, tačiau atsakymo per savaitę nebuvo sulaukta. Gavusi administracijos atsakymus, redakcija juos paviešins savo skaitytojams.


Dar galima pridurti, jog  lėšų švaistymą įrengiant Aukštelkuose socialinius būstus „palaimino“ 24  buvusios Tarybos nariai: Z. Žvikienės vadovaujami „darbiečiai“: J. Baublys, R. Tarbūnienė, J. Malinauskas; A. Čepononio vadovaujami TS-LKD partijos nariai (konservatoriai): S. Dišlė, A.Januševičienė,  V. Januševičius, D. Jurėnas, V.S. Skarelienė, V. Smalinskas, J. Staškūnienė, V. Vaidžiulis, A. Grabauskas; „valstiečiai“: A. Gaidžiūnas, J. Povilaitis, S. Zajančkauskas; buvusio vicemero K. Augulio vadovaujami socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, E. Martynkinas, J. Pravilonis, A. Venckus, K. Augulis; liberalai: A. Ruseckas, R. Vaičiurgis; visuomeninio komiteto  narys A. Fergelis.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts