Audinių ūkyje Radviliškio rajone patvirtintas naujas COVID-19 židinys

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pranešime žiniasklaidai informuoja, kad Radviliškio rajone esančiame audinių ūkyje patvirtinta COVID-19 liga. Tai antras šiais metais kailiniams žvėreliams užfiksuotas šios ligos atvejis Lietuvoje, įtariama, kad koronavirusui imlius gyvūnus galėjo užkrėsti sergantys ūkio darbuotojai.

VMVT bendradarbiaujant su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru prie Sveikatos apsaugos ministerijos, veterinarijos specialistai periodiškai gauna informaciją apie audinių ūkiuose dirbančius asmenis, kuriems yra nustatoma COVID-19 liga. Aktyvi stebėsena kailinių žvėrelių ūkiuose, taip pat ir Radviliškio r. ūkio atveju, taikyta vos tik gavus informacijos apie juose dirbančių asmenų užsikrėtimus koronaviruso infekcija.

Iš Radviliškio r. ūkio, kuriame laikytos UAB „Fur Farm LT“ priklausančios audinės, mėginiai buvo atrenkami nuo lapkričio mėnesio, pradiniai jų tyrimų rezultatai buvo neigiami. Vykdant tolimesnę stebėseną ir atrinktus mėginius ištyrus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, gruodžio 30 d. tyrimo protokolu patvirtinta, kad audinių ūkyje laikomoms audinėms nustatytas SARS-CoV-2 virusas.

VMVT turimais duomenimis, koronavirusu buvo susirgę 6 šio ūkio darbuotojai, todėl, tikėtina, kad jie galėjo virusą SARS-CoV-2 perduoti audinėms. Ūkyje šiuo metu laikoma apie 55 tūkst. veislei paliktų audinių.
VMVT, gavusi informaciją apie audinių ūkio darbuotojams nustatytą COVID-19 ligą, nuo gruodžio 21 d. sustiprino kontrolę ir apribojo ūkio veiklą: uždraustas gyvūnų, pašarų ir kitų gyvūninių produktų išvežimas, o gruodžio 30 d. priimtas sprendimas gaišinti tik tas audines, kurios įtariamos, kaip galėjusios užsikrėsti ar turinčios koronaviruso simptomų.
Papildomi mėginiai tyrimams bus atrenkami iš besiribojančių narvų audinių ir artimą kontaktą su sergančiomis turėjusių gyvūnėlių.

Priverstinio audinių gaišinimo neplanuojama, tačiau ūkio atsakingi asmenys įpareigoti toliau atidžiai vykdyti laikomų audinių sveikatos būklės laboratorinę stebėseną ir saugoti nuo užkrečiamosios ligos ūkio darbuotojus. Sudaryta VMVT epizootinio tyrimo grupė aiškinsis, kaip virusas galėjo pateikti į ūkį.

Parengta pagal LRT informaciją

Total
0
Dalinasi
Related Posts