Kaži, ar tai atsitiktinumas, kad šiaulietis Igoris Romanovas atvyko į Radviliškį. Šis keturiasdešimtmetis anksčiau buvo teistas net 27 kartus – dažniausiai bausmes skirdavo teismas Šiauliuose, bet buvo ir išimčių, teistumų Vokietijoje. Padaryti nusikaltimai – gana įvairūs, tačiau dažniausiai kėsinantis į svetimą nuosavybę.
Vagystė nepavyko
Šių metų vasario 26 d. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Vilma Šiukštienė paskelbė nuosprendį, kuriuo I. Romanovas buvo pripažintas dėl kiek kitokio pobūdžio nusikaltimo – pasipriešinimo policijos pareigūnei, kas numatyta Baudžiamojo kodekso 286 straipsnyje. Jai minėtas pilietis įspyrė į veidą. To pasėkoje buvo nubrozdintas skruostas. Agresyviai nusiteikęs vyras tikriausiai norėjo išreikšti nepritarimą siūlymui sėsti į policijos automobilio sulaikymo patalpą. Poreikis jį ten pasodinti atsirado ne šiaip sau – I. Romanovas sulaikytas prekybos centre „Maxima“ pasirengęs išsinešti prekes, už jas nesusimokėjęs. Prekės buvo grąžintos į prekybą, turtinė žala prekybos centrui nepadaryta, tačiau šiaulietis nusižengė įstatymui. Gali būti, kad toks elgesys jau yra tapęs jo gyvenimo būdu ar pragyvenimo šaltiniu.
„Pamiršo piniginę“
Apklausiamas teisme, I. Romanovas neturėjo daug ką papasakoti. Jis nurodė, kad į Radviliškį atvyko praeitų metų liepos 22 d., nuėjo į prekybos centrą „Maxima“. Jo pasakojimą teismas nusprendė laikyti visišku kaltės prisipažinimu, nors I. Romanovas nurodė, jog tądien pamiršo namuose piniginę, todėl prekes susidėjo į kuprinę ir ketino išeiti už nieką nesusimokėjęs. Jam apgauti apsaugos darbuotojų nepavyko – jie sulaikė vagį ir iškvietė policijos pareigūnus. Nors policija atvyko, jau būdama įspėta apie I. Romanovo agresyvų elgesį, suvaldyti jį sekėsi sunkiai. Jo tramdyti atvyko policininkės moterys. Pasak kaltinamojo parodymų teisme, jis pareigūnei įspyrė todėl, kad dėl girtumo buvo sunku pakelti kojas, lipant į automobilį. Esą pareigūnė jį stūmė ir jis už tai atsilygino spyriu į veidą.
Išgąsdino tik dujos
Policijos pareigūnės, tą dieną bandę sulaikyti neblaivų ir piktą „klientą“, situaciją nupasakojo kiek kitaip. Policininkėms atvykus į prekybos centrą, apsaugos darbuotojai vagiui jau buvo uždėję antrankius. Buvo nustatyta vagies asmenybė – tai buvo Igoris Romanovas. Jį pareigūnės siekė sulaikyti ir vedėsi į tarnybinį automobilį. Paprašius įlipti į sulaikymo patalpą, vyras ėmė vilkinti laiką, keiktis, nepagarbiai kalbėti, dėl ko vienai pareigūnei teko panaudoti fizinę prievartą. Stumtelėtas į sulaikymo patalpą, I. Romanovas atsigulė ant grindų ir rėkavo. Jis kelis kartus bandė įspirti policininkei, bet vis nepataikydavo. Kadangi kojos ne visiškai tilpo į automobilį, nukentėjusi pareigūnė jo kojas įkėlė. Tą jai darant, I. Romanovas dešine koja spyrė į veidą. Pareigūnė buvo išsitraukusi dujų balionėlį, bet jo nepanaudojo, nes pamatęs šią priemonę, vyrukas apsiramino.
Civilinius ieškinius tenkino
Policijos pareigūnė S. K. dėl nežymaus sužalojimo civilinio ieškinio nepareiškė, tačiau turtinę žalą atlyginti pareikalavo Šiaulių teritorinė ligonių kasa bei Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Panevėžio skyrius. Už suteiktas medicinos paslaugas policininkei ligonių kasa prašė priteisti iš kaltinamojo 25,14 Eur, „Sodra“ reikalavo atlyginti 376,77 Eur dydžio civilinį ieškinį. Teismas nusprendė, kad šie ieškiniai įrodyti dokumentais, todėl turi būti patenkinti.
Saulę matys per grotas ne mažiau nei metus
Igoris Romanovas nusikalto, neišnykus ankstesniam teistumui, tai yra, būdamas recidyvistu. Ši aplinkybė bei tai, kad nusikalto, būdamas neblaivus ir tai turėjo įtakos nusikalstamam elgesiui, buvo pripažinta šio šiauliečio atsakomybę sunkinančiomis aplinkybėmis. Taip pat teismas įvertino jo „turtingą“ kriminalinį gyvenimą ir nusprendė, kad išvadų iš ankstesnių susidūrimų su teisėsauga vyriškis nedaro, elgesio nekeičia, toliau darydamas įžūlias nusikalstamas veikas. Už pasipriešinimą policijos pareigūnei teismas Igoriui Romanovui skyrė 1 metų laisvės atėmimo bausmę. Ją teko subendrinti su ankstesniais nuosprendžiais skirtomis bausmėmis, todėl galutinė bausmė – laisvės atėmimas 1 metams 3 mėnesiams.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui.
Rita Grigalienė
Asociatyvus nuotraukų koliažas