Artimųjų kapavietes nuniokoja ne tik vagišiai – kaip apsisaugoti nuo papildomų išlaidų?

Visų šventųjų dieną ir ilgąjį savaitgalį dauguma gyventojų greičiausiai lankys artimųjų kapavietes. Visgi yra nemaža tikimybė išvysti akiai nelabai mielą vaizdą – vandalų ir gamtos stichijų nuniokotą vietą. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, nuostolio suma dažnai viršija 1 tūkst. eurų, tačiau galima ir išvengti piniginės ištuštėjimo.  

Kaip teigia „Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento vadovas Artūras Juodeikis, dažniausiai kapavietės nukenčia audrų metu, kai užvirsta medžiai ar šakos, liūtys išplauna paminklo pamatus ir šie nuvirsta.

„Paskutiniu metu vėjas buvo išties didelis, todėl tikėtina, kad ir šiomis savaitėmis žmonės patyrė nuostolių. Šiemet jau esame fiksavę nelaimingų nutikimų, kurių vidutinė žala viršija 950 eurų, o daugiausiai besikreipiančių dėl patirtų nuostolių būna lapkričio mėnesį. Siejame tai su tuo, kad daug žmonių apsilanko kapavietėse ir pastebi padarytą žalą“, – situaciją komentuoja Artūras Juodeikis.

Anot jo, pasitaiko ir piktavališkų paminklų sugadinimo atvejų bei vagysčių.

„Pavyzdžiui esame susidūrę su situacija, kai iš kapavietės buvo pavogta bronzinė angelo skulptūra. Tada žmogui išmokėjome 1,5 tūkst. eurų sumą. Bendrai kalbant pastebime, kad paskutiniu metu populiaru taip pasirūpinti kapaviete, kad ją būtų galima aplankyti gana retai.

Tai yra patogu ne tik žmonėms, bet palanku ir ilgapirščiams, kurie pasinaudoja tuo, kad mirusiųjų artimieji kapinėse lankosi rečiau. Atsiranda daugiau galimybių pavogti tvoreles, puošybos elementus, nuniokoti paminklus“, – sako „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

Susidomėjimas auga lapkritį ir vasarą

Kaip pasakoja Artūras Juodeikis, pastebima, jog tikrai ne visi žmonės žino apie galimybę apdrausti kapavietes nuo nelaimingų nutikimų.

„Vis dar sulaukiame klausimų, ar yra tokia galimybė. Ypač dažnai padaugėja susidomėjimo po lapkričio pradžios – šiuo periodu paklausa išauga daugiau nei du kartus, lyginant su kitais metų laikotarpiais. Taip yra todėl, kad žmonės vyksta aplankyti kapaviečių ir pamato, kokia žala padaryta. Kita priežastis – vagys dažniau nusitaiko į naujai sutvarkytus kapus“, – sako draudimo ekspertas.

Dar vienas laikotarpis, kada išauga susidomėjimas galimybe apdrausti kapavietes nuo nelaimingų nutikimų – vasara. Anot Artūro Juodeikio, tuo metu žmonės taip pat labiau imasi tvarkyti kapavietes ir nutaria, kad apsidraudimo galimybės svarbios.

Kapavietes draudžia vyresni nei 50 metų žmonės

Taip pat „Lietuvos draudimo“ ekspertas atkreipia dėmesį, kad dažniau kapavietes draudžia vyresnio amžiaus moterys.

„Draudimas suteikia saugumo, kad dėl vagišių ar gamtos stichijų sukeltų nuostolių nereikės patirti papildomų išlaidų, nes šios siekia nuo kelių šimtų iki poros tūkstančių eurų. Daugiau nei du trečdaliai visų paslauga besinaudojančių klientų yra vyresni nei 50 metų amžiaus žmonės, kurie drauge su būsto draudimu įsigyja ir kapaviečių, norėdami išvengti papildomų rūpesčių bei išlaidų“, – įžvalgomis dalinasi Artūras Juodeikis.

Exit mobile version