Artėjant Seimo rinkimams politikai pradėjo lįsti kaip Pilypai iš kanapių

Artėjant Seimo rinkimams politikai pradėjo lįsti kaip Pilypai iš kanapių

Artėja itin svarbūs Lietuvos Respublikos Seimo nario rinkimai. Bus sprendžiama, kas valdys Lietuvą ateinančius ketverius metus. Kaip sakė konservatorė Ingrida Šimonytė, jei jų darbeliai nepatinka, galėsite išsirinkti kitus. Manome, kad daugelis Lietuvos gyventojų eis ir pasinaudos jos siūlymu. Kadangi visi politikai netrukus pradės suokti kokie jie geri, kaišios savo šypsenas kiekvienoje šventėje, „Radviliškio krašto“ redakcija nusprendė pažvelgti į kiekvieną politiką iš neigiamos pusės, prisimenant jų padarytus darbelius su doze kritikos. Juk gerai apie save jie praneš lankstinukuose ar užsakytuose straipsniuose, kuriuos dažnu atveju apmokėsime mes, mokesčių mokėtojai, nes didžiosios partijos gauna finansavimą iš biudžeto. Tad pažvelkime į būsimuosius Seimo narius, o jų Radviliškio – Tytuvėnų rinkiminėje apygardoje kandidatuoja net dešimt. Eiliškumą pateiksime pagal partijų patvirtintą sąrašą.

Pirmoji sąraše yra susivienijusi Tautos ir Teisingumo sąjunga, kuriai atstovauja gerai žinomas Radviliškio krašto gyventojas, Tarybos narys, nepartinis Gediminas Lipnevičius. Apie jo padarytus darbus šį kartą nekalbėsime, nes, kaip minėjome, apie visus tik kritiškai. G. Lipnevičius yra dažniausiai kitų politikų puolamas ir beveik prieš kiekvienus rinkimus politikų „audžiamas“ dėl teistumo, kuomet būdamas penkiolikmetis, prieš trisdešimt dvejus metus, su draugais nuo krano nupjovė kabelį ir tuo metu visi incidente dalyvavę vaikai gavo teistumus.


Kita – Lietuvos socialdemokratų partija, kurios rinkiminis numeris yra trys. Jai atstovauja Tarybos narys Saulius Luščikas, kuris Tarybos posėdyje dėl savo veiklos buvo įvardintas abejotinos reputacijos, nes tik po rinkimų tapęs valdančiosios daugumos nariu su kolegomis ėmė didinti atlyginimus saviems. Iš pradžių atlyginimas buvo padidintas S. Luščiko sugyventinei, savivaldybės kontrolierei G. Sinkevičienei – jai atlyginimas pakilo net iki 4500 eurų. Vėliau savivaldybėje įdarbinta S. Luščiko sesuo, o pats S. Luščikas sau šiltą vietą susirado „Radviliškio šilumoje“, kur pradėjo dirbti inžinieriumi, nors apie kokį nors konkursą šiai pareigybei, daugeliui, tame tarpe ir mums, neteko girdėti. Dar, negana to, savi „netikėtai“ ir atlyginimą padidino, bet apie tai vėliau. Jei toks pinigų siurbimas į savo ir artimųjų kišenes prasidėjo tik tapus Tarybos nariu, tai kas bus, jei S. Luščiką išrinktų į Seimą? O kur dar jo balsavimai dėl mokesčio už darželius didinimo, kas skaudžiai kirto per tėvelių kišenes, žemės mokesčiai ir t. t. Beje, konservatorius Gabrielius Landsbergis neatmetė galimybės kartu su socialdemokratais kurti valdančiąją koaliciją Seime. Šis Tarybos narys nepasinaudojo proga pateikti redakcijai savo komentaro ir net pažeisdamas įstatymus, gavęs žiniasklaidos paklausimą, nėrė į krūmus.

Kita partija – penktu numeriu rinkimų sąraše einanti Lietuvos liaudies partija, kuriai atstovauja Ieva Sliesoraitytė. Kas ji ir iš kur – niekas nežino. Tik Delfi.lt redakcija yra publikavusi straipsnį, kuriame atskleidžiama, kaip ji su savo mama, kuri tuo metu dirbo Utenos reabilitacijos centro direktore, klastojo darbo laiko apskaitą bei šlavėsi pinigėlius į savo šeimos kišenes ir buvo pričiuptos atsakingų tarnybų. Į išsiųstą paklausimą ši kandidatė taip pat neatsakė.

Šeštu numeriu eina Lietuvos regionų partija, kuriai atstovaus teistas Tarybos narys Vidmantas Bernotas. Visiems žinoma, kad šis kandidatas į Tarybą pateko tik G. Lipnevičiaus dėka. Greitai V. Bernoto balsavimas Tarybos posėdžių metu dažnai pradėjo sutapti su mero grupuotės narių nuomone ir jo keliai su jį į Tarybą atvedusiu G. Lipnečiumi ir kitais kolegomis išsiskyrė. Šis asmuo daugeliui labiau žinomas ne darbais, o nesaikingu alkoholio vartojimu. Teisingumo dėlei reikia priminti, kad šiuo metu V. Bernotas galimai alkoholio nevartoja. Ar galima tokiu asmeniu pasitikėti, spręskite jūs. Šis politikas taip pat neatsakė į redakcijos klausimus.

Kita pagal sąrašą – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kurios numeris sąraše aštuntas. Jai atstovauja kažkada buvęs Seimo narys, dabartinis Tarybos narys Aurimas Gaidžiūnas. Gerai visiems žinomas baisogalietis būdamas Seimo nariu ne darbus dirbo ar pasiūlymais garsėjo, o dažniausiai visus linksmino KAKADU laidose. Jei tada Seime „snaudė“, tai ko galima tikėtis dabar? O taryboje pasižymėjo švietimo įstaigų rajone naikinimu, mokesčio už darželius didinimu ir t.t. O jo ir jo kolegų dėka Radviliškio rajone žemės mokesčiai didesni iki dešimties kartų negu kaimyniniame Šiaulių rajone, bet spręsite jūs, ar vertas šis politikas, „Kakadu“ herojaus, oi atsiprašome, Seimo nario vardo. A. Gaidžiūnas į klausimus redakcijai neatsakė.

Kitas kandidatas dar spalvingesnis – NET TRIS KARTUS teistas Darbo partijos kandidatas Vytautas Masiulis. Darbo partijos numeris šiame sąraše devintas. Šis Darbo partijos kandidatas, remiantis 2015 metais duomenimis, kuriuos tuometinių savivaldos rinkimų metu VRK pateikė pats V. Masiulis, yra tris kartus teistas už sukčiavimą, apgaulingą finansinės apskaitos tvarkymą bei aplaidų finansinės apskaitos tvarkymą. Turbūt sutinkate, kad daugiau ir nėra ką kalbėti… Savo komentaro V. Masiulis redakcijai nepateikė.

Vienuoliktu numeriu eina iš Darbo partijos „perbėgęs“, „Vardan Lietuvos“ partijai atstovaujantis Justas Malinauskas. Jis pagarsėjo, kai prieš rinkimus žadėjęs dirbti žmonėms prisijungė prie mero grupuotės ir gavo šiltą vietelę savo bendrapartietei bei balsavo už ugdymo įstaigų uždarymą, mokesčių didinimą ir daugelį kitų radviliškiečiams nepalankių sprendimų. Dar negana to, paaiškėjo, tik jam perbėgus į valdančiųjų pusę, savivaldybės administracija patvirtino sprendimą, kuriuo Alksniupių gyvenvietei, šalia kurios J. Malinauskas gyvena, buvo „netikėtai“ skirta net apie 60 000 eurų skvero sutvarkymui. Jis taip pat nėrė į krūmus ir atsakymų nepateikė.

Dvyliktu numeriu eina politinė partija Nemuno aušra. Jai Radviliškyje atstovauja ilgametis konservatorius Mantas Poškus. Apie šią naują partiją paaiškėjo įdomių dalykų: R. Janutienės laidoje paviešinta, kad partiją finansuoja verslininkai, nors kalbos buvo, kad tai dar vienas konservatorių projektas. Kaip yra iš tikrųjų, manome, greitai paaiškės. Gal tai sutapimas, kad šiai partijai Radviliškyje paskirtas vadovauti ilgametis konservatorius. M. Poškus į užduotus klausimus taip pat atsakymų nepateikė, o jo darbų žmonių gerovei taip pat nežinoma.

Tryliktu, velnio tuzino, numeriu sąraše eina Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas konservatorius, dėl galimos korupcijos cypės gultus trynęs Antanas Čepononis. Jis velniškai gudriai moka apsukti rinkėjus, nes renkamas ne pirmą kartą, o šiuo metu dirba Seime valdančiuoju kartu su kitais konservatoriais. A. Čepononis jau pensininkas, lapkričio mėnesį jam sukaks 65 metai, bet jis dar nori vienos kadencijos Seime. Per ketverius metus Seime jo nei balso, nei darbų sprendžiant žmonių problemas niekas nei matė, nei girdėjo. Apie savo bloguosius darbelius jis atsakė, cituojame: „LR Aplinkos ministro motyvų suklaidintas, balsavau už naftos bei dujų kainos pakėlimą; su laiku klaidą ištaisėme. Eidamas į LR Seimą žadėjau rinkėjams nepaversti Seimo posėdžių salės turgaus sale, kur žmonės neranda kompromisų ir negali susitarti. Tačiau supratau, jog didžiojoje politikoje ne visada svarbi priimamų teisės aktų, įstatymų esmė, čia įsigalėjęs politinis šou, kurio elementus naudoja daugelis“. Taip… nepavertė nei turgumi, nei darbu žmonių labui… Bent jau mums neteko girdėti nei vieno jo pasisakymo Seimo salėje per ketverius metus, o ir apie padarytus darbus nieko nežinoma.

Bet visiems žinomi jo ir jo kolegų darbeliai: sugriauta sveikatos sistema, kai norint patekti pas gydytoją turi kartais laukti net metus ir daugiau, o visai neseniai dėl greitosios važiavimo dvi valandas pas gimdyvę nesulaukęs pagalbos žuvo kūdikis. Jam ir jo kolegoms valdant sugriauta ir švietimo sistema, ministrai keičiasi vos ne kas pusmetį, o mokyklos šiuos mokslo metus pradėjo ir be knygų, ir be mokytojų. Konservatoriai kartu su liberalais taip apšvarino mūsų miškus, kad netrukus Lietuva bus ne žaliuojantis kraštas, o pilka dykuma ar stepė. Nepamirškime ir energetikos, kur niekaip nepaaiškinama, kodėl tokios didelės elektros kainos. O kur dar karas su Kinija, kuomet buvo sužlugdyti arba nukentėjo daugelis Lietuvos verslų. Apie Krašto apsaugos ministerijos itin brangius pirkinius buvo viešinta ne kartą. Ir dar paaiškėjo, kad mūsų Lietuvos gelbėtojų vadas G. Landsbergis, prasidėjus karui Ukrainoje nusipirko vilą Graikijoje. Ar ištvertų Lietuva dar vieną jų vadovavimo kadenciją, tikrai abejojama. Primename: TS-LKD numeris tryliktas, o jų kandidatas- A. Čepononins. Beje, jiems valdant, pasak jų pačių, didėja grėsmė Lietuvai. Beje, jei mūsų šaliai iškils pavojus, bet jau žinosime, kad konservatorių lyderis G.Landsbergis saugiai ir šiltai leis laiką Graikijoje ant jūros kranto. Ar tokie ir toliau valdys valdys Lietuvą bus žinoma po rinkimų.

Paskutiniu, keturioliktu, numeriu eina Lietuvos liberalų sąjūdis, kuriam atstovauja iš konservatorių perbėgęs Justinas Pranys, dabartinis Radviliškio miesto seniūnas. Šis politikas taip pat pagarsėjo, kai jo šeima „susikombinavo“ net 50 000 eurų ES lėšų įmonės veiklai. Daugelis pastebėjo, kad šios įmonės veikla greičiausiai tik „ant popierio“. Beje, ši partija yra nuteista už korupciją ir kartu su konservatoriais šiuo metu valdo Lietuvą. Lietuvos liberalų sąjūdis atsakingas už visus šalį griaunančius politinius sprendimus. Atsakymų teistos partijos atstovas taip pat nepateikė.

Spalio 13 dieną jūs spręsite, kas atstovaus jums Seime. Besidominčių politika nuomone, antrame ture susitiks nesisteminis ir sisteminis politikas. O kaip vienas klasikas pasakė, svarbiausia išvengti karo, kurio link šiuo metu sparčiai einame.

Emilija Laukagalytė

Straipsnio viršelio nuotrauka iš Facebook. Artėjant seimo rinkimams šimtai kandidatų atsirado lyg iš niekur, o rinkėjams teks pasirinkti, kas jiems seime atstovaus ketverius metus.

Exit mobile version