Paskutinį kovo sekmadienį vėl teks pasukti laikrodžių rodykles. Šį kartą jas suksime pirmyn ir miegosime valanda trumpiau – vėl grįšime prie vasaros laiko. Šįmet prie vasaros laiko grįšime kovo 29 -ąją.
Diskusijos apie tai, kad reiktų atsisakyti laiko sukiojimo, vyksta jau kurį laiką. Europos Parlamento (EP) Transporto ir turizmo komitetas skelbia, kad 2021 m. gali būti paskutiniai metai, kai teks persukti laikrodžius.
Antrosios laiko juostos laikas, taikant vasaros laiką, Lietuvoje įvestas nuo 2003 metų. Komitetas siūlo, kad šalys, kurios nutars pasilikti vasaros laiką, paskutinį kartą laikrodžius persuktų 2021 m. paskutinį kovo sekmadienį. Tuo metu šalys narės, kurios nutars likti prie žiemos laiko, paskutinį kartą laiką persukti galėtų 2021 m. paskutinį spalio sekmadienį.
Tokiam siūlymui pritarė 23 Transporto ir turizmo komiteto nariai, 11 balsavo prieš. EP komitetas tikisi, kad ES valstybės tarpusavyje sukoordinuos bet kokius dėl laiko pakeitimo atsirandančius pokyčius ir nebus pakenkta bendrijos vidaus rinkos veikimui. Kiekvienos šalies apsisprendimą dėl pasirinkto laiko dar turės įvertinti Europos Komisija.
2018-ųjų rugpjūtį Komisija atliko apklausą dėl laiko sukiojimo. Iš 4,6 mln. apklausoje dalyvavusių žmonių už laiko sukiojimo nutraukimą pasisakė 84 proc. respondentų. Nors apklausoje dalyvavo iki šiol didžiausias skaičius žmonių, savo nuomonę pareiškė tik 0,89 proc. bendrijos gyventojų.
„Radviliškio krašto“ informacija