Ar įmanoma pakeisti rizikos grupės žmonių įpročius?

Ar įmanoma pakeisti rizikos grupės žmonių įpročius?

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 61 gaisro ir atliko 63 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu žuvo 3 žmonės. Penktadienį, 19.24 val., gautas pranešimas apie gaisrą Radviliškio rajone, Baisogalos seniūnijoje, Pakiršinio kaime. Penkių aukštų daugiabutyje, antrajame aukšte, 3 kambarių bute, degė kambarys, tiršti dūmai tvyrojo ir laiptinėje. Ugniagesiai su kvėpavimo organų aparatais, įėję į butą, iš jo išnešė du vyrus. Vienam iš jų medikai konstatavo mirtį.

Iš daugiabučio ugniagesiai evakavo 30 gyventojų, iš jų 12 vaikų. Keturi žmonės buvo išnešti, juos apžiūrėjo medikai. Gaisro metu sudegė baldai, namų apyvokos daiktai, apdegė ir aprūko sienos ir lubos. Autonominio dūmų detektoriaus bute nebuvo.

Pasak Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresniojo specialisto Donato Stakvilevičiaus, tyrusio gaisro vietą, bute, kuriame kilo gaisras, gyveno socialinės rizikos grupei priklausantis vyras: „Pasak kaimynų, šiame bute nuolat rinkdavosi šeimininko draugai, buvo girtaujama ir rūkoma. Bute nebuvo net šildymo. Kadangi gaisro židinyje atsidūrė lova, tikėtina, jog jis kilo nuo neatsargaus rūkymo. Beje, šeimininkas liko sveikas.“

D. Stakvilevičiaus teigimu, didžioji dalis tokių nelaimių įvyksta dėl girtavimo. „O pakeisti šios situacijos nėra teisinės bazės. Apsilankę socialinės rizikos būstuose, matome, kad iš padovanotų autonominių dūmų detektorių likę tik laikikliai arba iš jų išimtos baterijos. Ši priemonė rizikos grupei neefektyvi. Prie tokių žmonių reikalingas lėtas priėjimas per socialines priemones. Nieko nepakeisi, kol nepasikeis gyvenimas, kol žmonės neįgis vidinės kultūros, negaus pakankamos socialinės ir edukacinės pagalbos,“ – svarsto ilgametę darbo patirtį turintis pareigūnas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija

Exit mobile version