Aplankyti artimąjį ligoninėje – misija neįmanoma?

Aplankyti  artimąjį ligoninėje – misija neįmanoma?

Radviliškio rajono gyventoja Vaida (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) skundėsi, jog į Radviliškio ligoninę negalėjo patekti aplankyti 93 metų tėvo.

„Mūsų tėtis yra jau garbaus amžiaus – jam 93 metai, ir jis buvo paguldytas į Radviliškio ligoninės  Vidaus ligų skyrių. Mes norėjome ateiti aplankyti tėvuko į ligoninę, tačiau mums buvo pasakyta, jog be 14 dienų nuo paguldymo jo lankyti negalima. Mes esame pasiskiepiję nuo Covid – 19 viruso, tačiau ir tai nepadėjo – iš pradžių jo lankyti neleido. Turėjome nemažai pakovoti, kol lankymas buvo leistas. Artimieji įleidžiami tik pas labai silpnus ligonius – atsisveikinimui. Mūsų tėvas – senas žmogus, nesupranta, kaip neįleidžia vaikų pas savo tėvą – įsivaizduoja, kad jį numetėme ir palikome“,- sakė radviliškietė.

„Radviliškyje lankyti neleido, reikia pragulėti ligoninėje ar 10, ar 14 dienų, kad leistų 15 minučių lankyti. Ką tik parsivežiau mamytę iš Šiaulių ligoninės. Ten irgi neleido lankyti. Bet po trijų parų gali kreiptis ir tartis dėl 15 minučių. Baisu, kai artimas žmogus silpnas ir negali jam padėti, nors turi abu skiepus! Kavinėse tai galima lankytis be jokių draudimų, o vargšai ligoniukai ir jų artimieji negali net paskutinėmis dienomis pabūti šalia… va tokie mūsų įstatymai“.

„Neleidžia todėl, kad nematytumėt, kokia tuščia ligoninė  ir kaip atmestinai vyksta gydymas“,- savo nuomonėmis socialiniuose tinkluose dalinosi radviliškiečiai.

Redakcijai  pradėjus domėtis tvarka keičiasi

Dėl gyventojų skundų pasiteiravome Radviliškio ligoninės direktoriaus V. Smalinsko, kodėl ligonių artimieji negali jų aplankyti, kol šie palatoje nepraleidžia 14 dienų.

„Tokia tvarka buvo anksčiau, dabar, nuo liepos 20 d.,  ją pakeitėme ir ligonių artimieji, jeigu yra pasiskiepiję dviem skiepais, gali juos aplankyti iš anksto užsiregistravę, iki trijų kartų per savaitę“,- sakė V. Smalinskas.

Nauja ligonių lankymo tvarka

Kad nekiltų daugiau neaiškumų dėl artimųjų lankymo, gulinčių Radviliškio ligoninėje, informuojame gyventojus apie naują ligonių lankymo tvarką, patvirtintą Radviliškio ligoninės administracijos:

„Nuo š. m. liepos 20 d. keičiasi Pacientų lankymo viešojoje įstaigoje Radviliškio ligoninėje esant Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtai valstybės lygio ekstremaliajai situacijai tvarkos aprašas, patvirtintas ligoninės direktoriaus.

Kviečiame pacientų artimuosius iš anksto registruotis lankymui. Pacientus lankyti gali:

  1. asmenys, paskiepyti viena iš šių COVID-19 ligos vakcinų:
  1. asmenys, persirgę COVID-19 liga (kurių diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų).
  2. asmenys, kurie turi atliktą COVID-19 tyrimą ir gautas neigiamas rezultatas ne anksčiau nei prieš 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba ne anksčiau nei prieš 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą.
  3. asmenys iki 16 metų.

Lankymo tvarka

Lankytojai privalo:

Prieš patenkant į norimą skyrių, lankytojas skyriaus darbuotojui parodo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir pateikia susipažinti dokumentą, patvirtinantį jo galimybę lankyti pacientą:

  1. ESPBI IS (Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos) vakcinacijos įrašą arba teigiamo laboratorinio tyrimo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo) rezultatų (duomenų) protokolą, kuriuos asmuo gali pateikti atspausdintus arba išsaugotus skaitmeniniu formatu, arba tiesiogiai prisijungęs prie ESPBI IS;
  2. asmens sveikatos priežiūros įstaigos išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) arba nurodantis, kad asmens skiepijimas Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina pagal skiepijimo schemą yra baigtas, kurį asmuo gali pateikti atspausdintą arba išsaugotą skaitmeniniu formatu;
  3. serologinio tyrimo (SARS-CoV-2 IgG klasės antikūnių testo) atsakymą, kuriuos asmuo gali pateikti atspausdintus arba išsaugotus skaitmeniniu formatu, arba tiesiogiai prisijungęs prie ESPBI IS.

Terminalinės būklės pacientų lankymas:

Gydančiojo gydytojo teikimu sunkius terminalinės būklės pacientus aplankyti (atsisveikinti) gali asmenys, kuriems netaikomos švelnesnės karantino režimo sąlygos.

  1. Terminalinės būklės pacientai lankomi skyriaus vedėjo leidimu, suderinus su direktoriumi arba l. e. p. direktoriaus pavaduotoja medicinai. Skyriaus vedėjo nesant, leidimą gali suteikti budintis gydytojas.
  2. Aatsisveikinti su pacientu pakviečiami tik paciento gydymo stacionare ligos istorijoje, kaip paciento atstovas / atstovai, įrašyti asmenys ir artimi giminaičiai: paciento sutuoktinis, sugyventinis (partneris), paciento tėvai (įtėviai), paciento vaikai (įvaikiai), broliai, seserys;
  1. Leidimas atsisveikinti su pacientu išduodamas vienkartinai kiekvienam įrašytam asmeniui;
  2. Atsisveikinti su mirštančiu pacientu leidžiama tik po vieną asmenį neilgiau kaip 10 min.;
  3. Sunkios būklės ligonį lankantiems artimiesiems taip pat galioja visos lankytojų pareigos.

Šalyje karantino sąlygos yra sušvelnintos, tačiau epidemiologinė situacija blogėja: daugėja užsikrėtusiųjų COVID-19 infekcija skaičius, registruojamos naujos koronaviruso atmainos, kuriomis gali susirgti jau paskiepyti pagal pilną vakcinacijos schemą asmenys. Mūsų ligoninės infekcijų kontrolės specialistai stebėjo persisirgusių COVID-19 liga asmenų, kuriems susidarė žemas imunitetas, o po trumpo periodo tokiam asmeniui buvo gautas neigiamas serologinio tyrimo – kaip  turimo imuniteto žymens, atsakymas.
Todėl prašome visų pacientų artimųjų griežtai laikytis nustatytos tvarkos ir klausyti medicinos personalo prašymų ir pastabų. Taip jūs visi kartu prisidėsite prie pavojingos ligos plitimą stabdančių priemonių.

Lankytojui, pažeidusiam Ligoninės vidaus tvarkos taisykles, nustatytą lankymo tvarką ar higienos reikalavimus, gali būti uždraustas paciento lankymas“.

Exit mobile version