Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė apie naujojo turgelio atidarymą miesto centre. Šiai pavėsinei – paviljonui rajono vadovai išleido nemažai – net 105 tūkstančius eurų, o tiksliau – 104 982 euro. Tačiau prekiautojams ši vieta taip ir netapo patrauklia.
Trūksta elementarių patogumų
Darbo dienomis turgelyje prekiauja 3-4 moterys, tačiau šeštadienį buvo tik vienas prekeivis. Kodėl prekiautojai mieliau vaisius, daržoves, medų bei kitas gėrybes pardavinėja prie prekybos centrų, o ne centriniame turgelyje, pasiteiravome pačių prekiautojų.
Nėra privažiavimo
Prekiautojai kaip didžiausią trūkumą paminėjo, kad prie turgelio nėra privažiavimo: „Per žolę prie turgelio važiuoti negalima, nes nubaus policija. Nuo Vasario 16-osios gatvės esantis takelis beveik visada būna užstatytas mašinomis. Kadangi turgelyje prekiauja vyresnio amžiaus moterys, joms sunkias dėžes su prekėmis iš toliau atsinešti nelengva, tačiau miesto seniūnas E, Mončauskas neįžvelgia jokios problemos. Pasiskundus, kad nėra privažiavimo prekėms išsikrauti, buvo atsakyta: „Galite pasinešti“. Toks atsakymas supykdė prekiautojus: juk ne jam sunkias dėžes reikės nešioti, o prekiaujančioms moterims.
Prieš turgelio atidarymą savaitraščio žurnalistai paklausė seniūno ir administracijos direktorės. Kur bus privažiavimas prie turgelio jiems buvo atsakyta, kad nuo Vasario 16-osios gatvės. Tad šiuo atveju pasitvirtino spėjimas, kad prekiautojams prekes reikės tįsti ant pečių.
Kur nueiti į tualetą nusiplauti rankas?
Kaip didžiausią trūkumą prekiautojai įvardijo tualeto nebuvimą. „Mes dirbame su maistu, tad dažnai reikia nusiplauti rankas, tačiau nėra kur – nėra tualeto, nei vandens. Tad sukamės iš šios padėties kaip galime – naudojame drėgnas servetėles, maišelius. Į centrinį tualetą viena kitą išleidžiame, tačiau jeigu kurią dieną būna tik vienas prekiautojas, ką jam daryti? Turbūt yra tik viena išeitis – palikti prekes“. Moterys juokauja, kad turbūt teks ir su sauskelnėmis prekybos vietoje pasėdėti“,- sakė viena iš prekeivių.
Beje, prieš turgelio atidarymą buvo pasiteirauta seniūno E. Mončausko, kur reikėtu prekiautojams nusiplauti rankas, atlikti gamtinius reikalus, nes senajame turgelyje buvo bent mobilusis tualetas. Seniūnas atsakė: „Seniūnas E. Mončauskas atsakė, kad „ruošiant projektavimo užduotį, o vėliau ir patį projektą, tualeto įrengimo buvo atsisakyta, nes miesto viešasis tualetas yra viso labo už 150 metrų, kur galima ir rankas nusiplauti“.
Prekiautojai palikti be higienos sąlygų, neslepia pasipiktinimo rajono vadovais – norėdami išbėgti į tualetą turi kulniuoti trečdalį kilometro ar prašyti kolegos pagalbos.
Merkia lietus
Dar viena išsakyta problema – merkiantis lietus. „Lietui lyjant pro turgelio sienų tarpus ant nugarų lyja lietus. Matosi, kas statinį projektavęs architektas apie patogumus žmonėms nepagalvojo. Turbūt buvo svarbus tik grožis“,- savaitraščio žurnalistams sakė moteris.
Pasak prekiautojos, prekystaliai turgelyje patogūs, yra kur atsisėsti ir prekes pasidėti, tačiau labai trūksta elementarių patogumų.
P.S. Šiuo atveju grožis ir modernumas atsisuko prieš žmones, kurie tikrai ne iš gero gyvenimo prekiauja Radviliškio centriniame turgelyje. Merkiantis lietus, tolimas nelengvų dėžių tąsymas bei elementarių higienos sąlygų nebuvimas gali atbaidyti ir taip negausius turgelio prekeivius.
Jonas Petrikas