Apie turizmo plėtrą diskutuota ir su verslo atstovais

Rugpjūčio 1 d., buvusio Radviliškio motorinio malūno pastate, įvyko rajono savivaldybės, Turizmo informacijos centro, verslo atstovų susitikimas, kurio metu buvo aptarta turizmo plėtra rajone. Susitikime buvo diskutuota, kaip gerinti Radviliškio rajono žinomumą Lietuvoje ir užsienyje, skatinti vietinį ir atvykstamąjį turizmą.
Postūmis turizmo sektoriuje
Pasak rajono vicemero M. Pauliuko, pirmasis postūmis pradėti kalbėti apie turizmo sektoriaus problemas rajone buvo Tarybos nario G. Lipnevičiaus vizitas pas merą A. Čepononį, kurio metu jis pristatė Muziejaus gatvės idėją (šią gatvės idėją galbūt dėl apsirikimo ar norėdamas nusavinti, V. Simelis „perkrikštijo“  Atminties gatve). Buvo pradėta diskutuoti, kaip ši gatvė, reprezentuosianti rajoną, turėtų atrodyti, kokie eksponatai joje turėtų būti, buvo sukurtas projektas dėl Radviliškio rajono turizmo strategijos sukūrimo. „Gal reikėtų sukurti darbo grupę, kuri spręstų klausimus apie turizmo vystymą rajone, kad niekas nesakytų, jog Radviliškis turizmo sektoriuje – balta dėmė. Orientacija turėtų būti, kad žmogus pasiliktų nakvoti  mūsų rajone, nebūtų tik pravažiuojantys turistai“,- sakė vicemeras.
Savivaldybės Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas V. Simelis susirinkusiems pristatė turistinius objektus, maršrutus bei supažindino su turizmo plėtra rajone, savivaldybės uždavinius formuojant turizmo politiką.
„Žingsnis į priekį jau yra, kad šiandien mes susitinkame – savivaldos, verslo atstovai pokalbiui apie turizmą. Iki šiol nebuvo žmogaus, kuris kuruotų turizmo sritį rajone, postūmis į priekį atsirado tik 2018 m. įkūrus Turizmo informacinį centrą miesto centre, taip pat 2018 m. sausio 1 d. atsirado Paveldosaugos ir turizmo skyrius, 2019 jis nusminga žemyn – transformavosi į poskyrį. Jau devintus metus dalyvaujame turizmo parodoje „Adventure“, tačiau labai sunku surasti važiuojančių į šią parodą. Šiemet įrengėme labai karingą savo rajono stendą, daug kam buvo šokas, tačiau dėl to sulaukėme nemažai ir lankytojų“,- problemas įvardijo Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas. 
Turizmo informacijos centro atstovė Lidija Bimbirienė pristatė kuriamą ir jau greitai startuosiantį Radviliškio informacinį internetinį puslapį inforadviliskis.lt bei Turizmo informacinio centro (TIC) veiklą.
Kas trukdo rajone vystytis turizmui?
Nors ir yra turizmo srityje kol kas dar labai menkų postūmių į priekį, susitikime buvo akcentuotos ir problemos, su kuriomis turistas gali susidurti.
Vasarą populiarus dviračių turizmas, tačiau Radviliškio  rajone dviratininkai nėra mylimi – tai rodo apleisti dviračių takai. „Dviračiais mieste neįmanoma niekur pravažiuoti, baigiame prarasti jau turimus dviračių takus. Vienas normalesnis dviračių takas yra nuo Radviliškio iki Karčemų, nuo Pakiršinio iki  Baisogalos gražus dviračių takas jau baigia apželti žole, vos matomas. Dviračių taką nuo Šeduvos iki Raudondvario taip pat baigiame prarasti“,- sakė  Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas.
Susitikime buvo akcentuojama, kad rajone  skatinant turizmą savivaldybė turėtų dirbti kartu su verslu. Pavyzdžiui, Šeduvoje pradėjus statyti muziejų, savivaldybė įsipareigojo sutvarkyti privažiavimo kelią.  Kad Radviliškio rajone turizmas nėra laikomas svarbia sritimi, rodo faktas, kad šiemet pirmą kartą turizmui iš biudžeto buvo skirta 15 tūkst. eurų, iš kurių per 8 tūkst. buvo skirta Šeduvos karšyklai ir šiuo metu beliko apie 5 tūkst. eurų. Iš šių pinigų šiemet planuojama išleisti lankstinukus su viso rajono lankytinomis vietomis. Susitikime karčių žodžiu savo adresu išgirdo verslininkai, teikiantys maitinimo bei apgyvendinimo paslaugas. Turizmo sritį rajone kuruojantys darbuotojai prašo jų atsiųsti savo paslaugų aprašymą, tačiau atsakymo ne iš visų sulaukia –  verslininkų kažkodėl nedomina tokia nemokama reklama.
Pasak Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro direktorės E. Karaliūtės, galbūt verslininkai neskuba siųsti informacijos apie savo veiklą dėl to, kad  TIC darbuotojai nesugeba pateikti  kokybiško klausimyno, o prašo atsiųsti „ką nors“. 
Taip pat buvo akcentuota, kad verslininkams reikėtų atsižvelgti į atvažiuosiantį turistą bei jo poreikius. Štai pastačius Šeduvoje žydų muziejų „Dingęs Štetlas“,  Šeduvos „Malūnui“   reikėtų orientuotis į košerinį maistą, kurio norės žydų tautybės turistai. Beje, planuojama, kad per mėnesį Šeduvos žydų muziejuje apsilankys net 23 tūkst. turistų.
TIC darbuotoja L. Bimbirienė  išsakė, su kokiomis problemomis susiduria kurdama Radviliškio informacinį internetinį puslapį inforadviliskis. lt: „Buvo išsiuntinėti visoms seniūnijoms prašymai atsiųsti turimų skulptūrų bei paminklų, lankytinų vietų nuotraukas, tačiau ne visos seniūnijos prašomą informaciją atsiuntė, o vienam darbuotojui viso rajono paminklų bei skulptūrų nufotografuoti neįmanoma“.
Diskusijų metu iškilo idėja, kad galbūt į Radviliškį reikėtų kviesti turistus švęsti šventes, organizuoti konferencijas. Rajonas yra patogioje vietoje, vidurio Lietuvoje, čia veikia keletas išskirtinių maitinimo paslaugas teikiančių įmonių, didelių salių, tinkančių konferencijų organizavimui. 
Beje, rajone kaimo turizmo verslui plėtotis trukdo ir prasti keliai. „Kai paskambinęs klientas sužino, kad iki mūsų sodybos reikės važiuoti keletą kilometrų vieškeliu, jis kartais užsakymą atšaukia“,- sakė  kaimo turizmo verslu užsiimanti Lina.
Yra nemažai neišnaudotų galimybių
Susitikimo dalyviai pastebėjo, kad  Burbiškio dvare yra daug neišnaudotų galimybių, renginių bei švenčių organizavime jis labai atsilieka nuo netoliese esančio Pakruojo dvaro.
Dvaras daugiau lankytojų sulaukia tik gegužės mėnesį, kai vyksta Tulpių žydėjimo šventė, o kitu metu būna vis dar apsnūdęs.
Diskusijoje dalyvavę verslo atstovai pastebėjo, kad rajone trūksta turistams patrauklių pramogų, o ir turimų muziejų ekspozicija turėtų būti interaktyvi, nes šiuolaikiniam turistui nebeįdomu žiūrėti į senus rakandus.
Susitikime dalyvavęs profesionalus gidas A.Vitartas pastebėjo, kad rajone trūksta gidų, kurie svečiams aprodytų lankytinas vietas ir apie jas papasakotų. Taip pat, jo nuomone, su gidais turėtų glaudžiau bendrauti verslininkai, nes gidai į rajoną atvežą norinčius pavalgyti ir pernakvoti svečius.
Tarybos narys J. Kvėglys pastebėjo, kad rajono verslininkai, teikiantys maitinimo bei apgyvendinimo paslaugas, turėtų žinoti apie Radviliškio rajone esančias lankytinas vietas, kad jas aplankyti galėtų pasiūlyti apsilankantiems turistams. Tad kitas žingsnis populiarinant rajone turizmą –  aptarnavimo sektoriuje dirbančių verslininkų kelionė po  Radviliškio rajono lankytinas vietas, turistinius maršrutus. Su šiuo pasiūlymu susitikimo dalyviai vienbalsiai sutiko.
„Džiaugiuosi, kad mano pasiūlytas Muziejaus gatvės projektas su mero pritarimu išjudino visą turizmo sektoriaus klausimą Radviliškio rajone. Dėkoju kolegoms M. Pauliukui ir J. Kvėgliui, kad, nežiūrint į politinę priešingybę, nors vienu klausimu mes galime dirbti ranka rankon. Tik tokiu būdu galime pasiekti gerų rezultatų. O naudą pajus ne tik verslininkai, bet ir viso Radviliškio rajono gyventojai“,- sakė Tarybos narys bei „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija


 

Total
0
Dalinasi
Related Posts