Radviliškio ligoninės direktoriui Vaidui Smalinskui nepavyko „prastumti“ naujo „gydymo“ būdo, įdarbinant žurnalistą. Rajono taryba pasipriešino sumanymui puse etato įdarbinti žurnalistą, kuris turėjo „gydyti“ ligoninės įvaizdį. Liaudiškai tariant, skalbti administracijos apatinius.
Gydymui – taupyti, įvaizdžiui – išlaidauti
Ligoninės direktorius V. Smalinskas praėjusiame rajono Tarybos posėdyje prašė padidinti ligoninės etatų skaičių 0,5 etato. Esą, įstaigai verkiant reikia atstovo spaudai. Daugelis Tarybos narių suabejojo, ar šiuo metu laikas išlaidauti ir didinti etatų skaičių.
Tarybos narys G. Lipnevičius
atkreipė Tarybos narių dėmesį, kad praėjusios Tarybos narių sprendimu, keičiant
ligoninės etatų struktūrą, buvo panaikinti trys skyriai: Nervų ligų, Akušerijos
ir Vaikų ligų. Jis taip pat paklausė, ar šį kartą keičiant ligoninės etatų
struktūrą, joje etatų padaugės, ar pamažės.
Ligoninės direktorius atsakė, kad etatų padaugės – vietoje 282, bus 282,5.
„Specialistas“ – trys viename
Tarybos nariams kilo klausimų, kokio viešųjų ryšių specialisto V. Smalinskas ieškotų – žurnalisto ar gydytojo?
„Paaiškinime nurodyta, kad
viešųjų ryšių specialistas turėtų išmanyti ir medicinos, ir žiniasklaidos
sritis, tad ką samdytumėte – gydytoją ar žurnalistą?“,- klausė Tarybos narė E.
Ivanauskytė.
Ligoninės direktorius tikino, kad, jeigu samdytų mediką, turėtų kuriam nors
medicinos darbuotojui sumažinti etatą. (Beje, tai buvo pasakyta visai rimtai.
Tik įdomu, kuris medikas liktų dirbti už 0,5 etato).
Be to, paaiškėjo, kad samdytam žurnalistui būtų patikėta… rengti medžiagą teismams.
Žurnalistų klausimai direktoriui – per sunkūs
Apie tai, kad žurnalistas atliks ir teisininko funkcijas, direktorius V. Smalinskas kalbėjo nutaisęs rimtą veido išraišką.
Tarybos narių klausiamas, kodėl staiga ligoninei prireikė atstovo viešiesiems ryšiams, kurio anksčiau nereikėjo, gydymo įstaigos vadovas ėmė skųstis.
„Nuolat gauname paklausimų iš žiniasklaidos, kur suformuluoti painūs klausimai, kuriuos galima išspręsti vienu skambučiu. Reikia atidžiai išsiaiškinti, ką atsakyti – sėdi administracijos, medicinos darbuotojai ir galvoja, kaip parašyti atsakymus. Publikuojami straipsniai, neatitinkantys tikrovės – operacinio stalo pirkimas buvo vykdomas skaidriai, o buvo rašoma, kad tai skandalingas pirkimas. Vos ne apie kas antrą straipsnį turėtume rašyti pretenzijas – nespėjame fiziškai“,- virkavo ligoninės direktorius.
Tiesa, V. Smalinskas galimai pamiršo paminėti, kad pateikus jam klausimus telefonu, jis prašo pateikti klausimus raštu. Ir pažėrė statistikos. Girdi, rajono žiniasklaida tikrai Radviliškio ligoninės administraciją užverčia raštais – per pusę metų (laikotarpiu nuo 2019-10-01 iki 2020-04-20) ligoninė iš žiniasklaidos gavo net 22 paklausimus! Vidurkis – 3,6 paklausimo per mėnesį.
Patikėjo tik konservatoriai
„Ši nauja pareigybė didintų
ligoninės išlaidas. Manau, kad ir pats vadovas yra labai kompetentingas
administratorius“,- naujo etato ligoninėje reikalingumu suabejojo Tarybos
narė Z. Žvikienė.
V. Smalinskas ne kartą pabrėžė, kad turi teisininko išsilavinimą, tad kokia
problema atsakyti į žiniasklaidos paklausimus? Direktorius ir pats galėtų
dirbti viešųjų ryšių specialistų – juk jam nereikia nei operuoti, nei ligonių
priiminėti – juk medicininio išsilavinimo neturi… Juolab, kad atlyginimas
solidus – per 3 tūkst. eurų.
Gal direktorius manė, kad specialistas ryšiams su žiniasklaida jau jo kišenėje, tačiau atsitiko neįtikėtinas dalykas – jo virkavimais patikėjo tik valdantieji TSL-KD (konservatoriai). Tačiau jų balsų „skalbėjo“ etatui įteisinti nepakako.
Balsavimo rezultatai
Tarybos nariai pareikalavo alternatyvaus balsavimo ir už tai, kad ligoninė turėtų viešųjų ryšių atstovą, balsavo konservatorius rajono meras A. Čepononis su savo konservatorių svita: K. Dainiumi, S. Dišle, A. Grabausku, P. Kabliu, J. Kvėgliu, E. Pranevičiumi, G. Verdingu.
Susivieniję „valstiečiai“, socialdemokratai, „darbiečiai“ su nepartiniais G. Lipnevičiumi ir V. Alekniene, atmetė ligoninės direktoriaus prašymą įdarbinti atstovą spaudai. Po balsavimo Tarybos narys G. Lipnevičius padėkojo kolegoms už vieningumą, o ligoninės vadovui palinkėjo sąžiningo, aiškaus darbo, kad nebūtų tokių keistų pirkinių, kaip kiniškas operacinis stalas, pirktas už 67 tūkst. eurų, kai Šiaulių ligoninė pirko už 27 tūkst. vokišką operacinį stalą; arba šie pirkimai būtų labai aiškiai pagrįsti ir paaiškinti visuomenei.
Tai buvo pirmas atvejis po ilgo laiko, kai konservatoriai pralaimėjo balsavimą.
Jonas Petrikas