Akumuliatoriaus gyvavimo trukmė

Automobilio akumuliatorius, kaip ir kiti komponentai, nėra amžinas ir jo tarnavimo laikas yra ribotas. Tai reiškia, kad anksčiau ar vėliau jį reikės pakeisti. Kokia yra akumuliatoriaus gyvavimo trukmė?

Kiek laiko turėtų tarnauti automobilio akumuliatorius?

Atsakymas į šį klausimą ne visada vienareikšmis, ir daugeliu atvejų jo tarnavimo laikas pasirodo esąs trumpesnis, nei galima tikėtis. Tačiau daroma prielaida, kad vidutiniškai po 3-4 metų gali tekti akumuliatorių pakeisti nauju.

Todėl praėjus šiam laikui patartina reguliariai tikrinti automobilio akumuliatoriaus įtampą. Jei jo būklė gera, išjungus variklį įtampa turėtų būti nuo 12,4 iki 12,9 V. Mažesnės reikšmės nebūtinai reiškia, kad akumuliatorius sugedęs. Jį galėjo iškrauti automobilio elektros sistema. Tai taip pat gali reikšti, kad yra problemų su generatoriumi.

Kai įtampa nukrenta žemiau 9,5 V, reiškia, kad jau reikia naujo automobilio akumuliatoriaus. Akumuliatoriai internetu populiarus ir patogus būdas įsigyti akumuliatorius.

Kas sutrumpina automobilio akumuliatoriaus tarnavimo laiką?

Yra daug veiksnių, kurie turi įtakos automobilio akumuliatoriaus tarnavimo laikui. Nors akumuliatoriaus veikimo problemos mus dažnai ištinka rudenį ar žiemą, t. y. tais mėnesiais, kai lauke šalta, didžiausias jo priešas yra… karštis.

Dėl karštos temperatūros automobilio akumuliatoriaus viduje esantys skysčiai garuoja ir sukelia vidinę žalą. Taip gali atsitikti tiek važiuojant, tiek automobiliui stovint.

Todėl šilto klimato šalyse gyvenantiems vairuotojams rekomenduojama pirmą kartą patikrinti akumuliatorių jau po 2 metų naudojimo. Mūsų sąlygomis galima palaukti iki 4 metų, o tada tikrinti kasmet.

Nors akumuliatoriaus problemos išryškėja, kai temperatūra nukrenta žemiau nulio, taip yra todėl, kad jis susilpnėjo dėl praėjusios vasaros karščio. Tokiomis sąlygomis starteriui reikia daugiau srovės, kad užvestų šaltą variklį, kuriame yra koncentruotos alyvos.

Be to, akumuliatoriaus veikimo trukmei įtakos turi ir neveiklumas bei tai, kaip naudojate automobilį. Jei daugiausia važinėjate trumpais atstumais, ji greičiau nusidėvės. Tas pats atsitinka, jei pasitaiko, kad naudojatės automobiliu su išjungtu varikliu (įjungtas radijas, navigacija, salono apšvietimas) ir paliekate raktelį užvedimo spynelėje, kai automobilis stovi garaže.

Susidėvėjusio automobilio akumuliatoriaus simptomai

  • prietaisų skydelyje atsiradusi variklio patikros lemputė;
  • lėtas ir sunkus variklio užsivedimas;
  • radijas, šildomos sėdynės ar prietaisų skydelio kompiuteris nebeveikia taip gerai, kaip įprastai;
  • surūdijusi akumuliatoriaus jungtis.
Total
0
Dalinasi
Related Posts