A. Čepononis ir jo „šaika“ vėl keliauja į teismą…

Rajono gyventojai teiraujasi, ar jau baigėsi mero teismų maratonas. Primename, kad kol kas mero ir jo „šaikos“ byla perduota Aukščiausiajam teismui.

Valdininkams ir politikams – kaltinimai korupcija
Šiaulių apygardos teisme buvo  nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai korupcija buvo pateikti 9 asmenims ir vienai įmonei. Ši baudžiamoji byla teismui buvo perduota dar 2014 metų balandį, o pradėta nagrinėti kitų metų birželį. Prieš tai ji kelis kartus buvo atidėta dėl advokatų užimtumo ar kaltinamųjų ligos.
Byloje dėl pastatų rekonstrukcijos kaltinimai buvo pareikšti devyniems fiziniams ir vienam juridiniam asmeniui. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai teigia nustatę, kad vieno iš Radviliškio miesto kultūros centro pastatų rekonstrukcijos bei Radviliškio rajono Šaukoto Švč. Trejybės bažnyčios restauravimo darbų konkursus laimėjo finansinių problemų turėjusi bendrovė. Jos akcininkai konservatoriai Aloyzas Juodis ir Gintaras Žilėnas buvo ir Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai, turėję kontroliuoti šį juridinį asmenį. Šioje byloje jiems taip pat buvo pateikti kaltinimai.
Šiaulių apygardos teisme kaltinamieji išteisinti
Šiaulių apygardos teisme korupcija kaltinti valdininkai ir politikai buvo išteisinti. Kartu su A. Čepononiu išteisinti Aldona Šukienė, Gintaras Žilėnas, Eugenijus Pranevičius ir Vytautas Žičkus. A. Juodis nubaustas 22,5 tūkst. eurų bauda, tokia pat bauda nubausta įmonė „Leo statyba“. Robertui Eigminui skirta 3,7 tūkst. eurų bauda. Romualdas Juzukonis ir Kęstutis Čiūdaras nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą. To prašė kaltinimą palaikęs prokuroras.
Prokurorai siekė įrodyti, kad minėtų objektų rekonstrukcijos bei restauravimo dokumentuose buvę nurodyti jau kaip įvykdyti darbai už bendrą 340 tūkst. litų sumą (apie 100 tūkst. eurų), ji dalimis pervesta į bendrovės sąskaitą remiantis šiais dokumentais, tačiau tuo metu iš tiesų darbai nebuvo atlikti, nes bendrovė neturėjo apyvartinių lėšų jiems vykdyti. Teismas taip pat priėmė atskirąją nutartį ir nusprendė prokurorą informuoti apie galbūt padarytą nusikalstamą veiką – bylos nagrinėjimo metu kilo įtarimų, kad jau įvykus viešajam pirkimui dėl Šaukoto bažnyčios rekonstrukcijos, galėjo būti sukeisti dokumentai.
Patikslintame kaltinime prokuroras A.Mirnyj prašė nebausti trijų kaltinamųjų, todėl jų skaičius sumažėjo nuo 10 iki 7, o du iš jų – konservatorius R. Juzukonis ir K. Čiūdaras – prisipažino kaltais, padarę nusikaltimus visa apimtimi. Taip pat valstybės kaltintojas paprašė teismo panaikinti taikytas procesines prievartos priemones A. Čepononio ir R. Juzukonio atžvilgiu. Kaltinamųjų gynėjams ir patiems kaltinamiesiems buvo leidžiama pasakyti baigiamąsias kalbas ir paskutinį žodį prieš teismui paskelbiant nuosprendį.

Šiaulių apygardos teismas 2017 m. išteisino piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu kaltintą Radviliškio merą konservatorių Antaną Čepononį. Prokuroras merui siūlė skirti daugiau nei 22 tūkst. eurų baudą. A. Čepononis kaltas neprisipažino. Politikas buvo kaltinamas, kad piktnaudžiavo tarnyba bei sukurstė kitus asmenis piktnaudžiauti tarnyba ir klastoti dokumentus, susijusius su kai kurių pastatų rekonstrukcija. Įtarimai jam buvo pareikšti dar 2011 metų gruodį. Bylos nagrinėjimo metu prokuroras pateikė naują kaltinimą, pakeitus kaltinimą, jame nebeliko asmenų veikimo organizuotoje grupėje.
Nuosprendis apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui
Šiaulių apygardos teismo nuosprendis  buvo apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui.
2018 m. gegužės 16 d.  Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija atmetė prokuroro apeliacinį skundą dėl Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio išteisinimo, o nuteistojo Radviliškio rajono savivaldybės specialisto Roberto Eigmino bei nuteistojo Aloyzo Juodžio apeliacinius skundus, kuriais buvo prašoma juos išteisinti, tenkino iš dalies. Teisėjų kolegija Aloyzą Juodį, Romualdą Juzukonį, Kęstutį Čiūdarą ir juridinį asmenį UAB „Leo statyba“ išteisino dėl piktnaudžiavimo tarnyba. Teisėjų kolegijos vertinimu, šių asmenų veiksmai atitinka piktnaudžiavimo požymius, tačiau šiai nusikalstamai veikai būtina didelė turtinė ar neturtinė žala, kuri nebuvo nustatyta. Šiuo atveju veikos, susijusios su dokumentų suklastojimu, pripažintos mažareikšmėmis, nėra nukentėjusiųjų, darbai nurodyti suklastotuose dokumentuose buvo realiai atlikti, tokie veiksmai nebuvo sistemingi. Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis buvo apskųstas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
Mero „veiklą“ vertins Aukščiausiasis teismas
2019 m. sausio 8 dieną Lietuvos Aukščiausiame teisme bus nagrinėjama baudžiamoji byla. Šioje byloje kaltinamaisiais figūravo kone visa Radviliškio politinės valdžios ir valdininkų viršūnėlė.
Tiesa, meras Antanas Čepononis nagrinėjant bylą kasacine tvarka kol kas yra išteisintojo statuse. Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokuroras Gintaras Jasaitis prašo trijų teisėjų kolegijos pripažinti STT surinktus įrodymus teisėtais. Jei teisėjai Artūras Ridikas, Pranas Kuconis, Tomas Šeškauskas pripažintų mero darbo kabinete nufilmuotą video ir kitą medžiagą tinkamais įrodymais, byla gali pasisukti visai kita linkme ir šį kartą „išsukti uodegos“ A.Čepononiui ir jo šaikai gali nepavykti.
(Bus daugiau)

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts