Sodininkų (ir ne tik) problemos valdžiai nerūpi


Pastaruoju metu vis daugiau žmonių iš miesto keliasi gyventi į sodų teritorijas. Šiuo metu sodai yra už miesto ribų, tad daugelį problemų, tokių kaip kelių tvarkymas, nuotekų įvedimas gyventojams tenka spręsti patiems, padedant sodų  pirmininkams.

„Bitutės“ sodų bendrijoje vargas su konteineriais

Radviliškyje esančios „Bitutės“ sodų bendrijos pirmininkas V. Kačinskas jau kelerius metus bando prisibelsti į Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) darbuotojų duris dėl netvarkingos atliekų surinkimo aikštelės, bet nesėkmingai. „Bitutės“ sodų bendrijos teritorijoje yra atliekų surinkimo aikštelė labai netinkamoje vietoje – prie pat žmonių namų, ten nėra nei 5 metrų atstumo. Šiukšlės smirdi, konteineriai netvarkingi, po šiukšles laksto visokie gyviai, žmonės net nebegali gyventi toje vietoje. ŠRAC darbuotojams rašėme laiškus nuo 2015 metų, prašėme šią aikštelę iškelti į kitą vietą, tačiau situacija nesikeičia. Kodėl su sodininkais nebuvo derinta atliekų surinkimo aikštelės vieta? Sodininkų susirinkime bendrijos nariai vieningai nubalsavo, kad aikštelė būtų perkelta į kitą vietą“,- sakė V. Kačinskas.
Susirinkime dalyvavęs „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G.Lipnevičius paantrino V. Kačinskui, kad komunalininkai nei girdi žmonių problemų, nei jas sprendžia.
ŠRATC atstovai, lankęsis Radviliškio rajono savivaldybėje, pagaliau pažadėjo atkreipti dėmesį į šią problemą ir spręsti  „Bitutės“ soduose esančių atliekų konteinerių perkėlimą į nuošalesnę vietą.

Kodėl už poilsinės paskirties sodo sklypą reikia mokėti?
Radviliškiečiams iškilo klausimas, kodėl už turimą sode sklypą, kuriame nėra namo, reikia mokėti atliekų rinkliavos mokestį – 6 eurus. „Sode nėra namo, nėra šiukšlių, o žiemą apskritai ten nesilankome, tačiau už šiukšles mokame. Kodėl turime mokėti už paslaugą, kurios negauname?“- klausė gyventojai.
„Buto savininkai moka maždaug po 24 eurus už vieną žmogų, už antrą nekilnojamą turtą  – 16, 80 eurų, o sodų savininkai, jeigu nėra namo, – 6 eurus, nes  rekreacinės paskirties sodo sklypas – sezoninis dalykas ir yra paskaičiuota, koks maždaug šiukšlių kiekis ten gali susidaryti per metus. Pagal Radviliškio rajono tarybos sprendimą, kuris nustato tvarką, pagal kurią vietinę rinkliavą už atliekas privalo mokėti visi nekilnojamojo turto savininkai“,- kaip pavyzdį pateikė  ŠRATC Atliekų surinkimo ir transportavimo kontrolės vadovas M.Tamošiūnas.

Kodėl gaunama sąskaita už atliekas, jeigu sodyboje niekas negyvena?
„Gyvenu bute Radviliškyje ir paveldėjau sodybą, kurioje niekas negyvena. Už šią negyvenamą sodybą gavau atliekų rinkliavos sąskaitą, nors ten jokių atliekų nėra, tad už ką turiu mokėti?“-  klausė pasipiktinusi radviliškietė.
„Jeigu sodyboje negyvenate, pristatykite į ŠRATC  pažymą iš ESO, kad per metus išnaudojate mažiau kaip 100 kilovatų elektros energijos ir jums už atliekas nereikės mokėti“,- atsakė M. Tamošiūnas.

Ką daryti, jeigu vežėjai palieka netvarkingą aikštelę?
Soduose gyvenantys (ir ne tik) žmonės skundėsi, kad atliekų vežėjai  dažnai palieka netvarkingą atliekų surinkimo aikštelę. „Pildami šiukšles vežėjai dažnai išpila pro šalį ir jų nesurenka. Pasakius pastabą, išgirstame, kad jie negali surinkti šiukšlių, nes  neturi šluotų. Jeigu stovime ir stebime vežėjų darbą, tada dar pasistengia, o jeigu ne – palieka tikrą šiukšlyną“,- skundėsi gyventojai.

„Reikia, kad gyventojai nufilmuotų ar nufotografuotų tokius netvarkingus atliekų vežėjus ir pateiktų medžiagą į ŠRATC, o mes jiems už tokį darbą galime taikyti baudas“,- atsakė M. Tamošiūnas.
Gyventojų susitikime su atliekų tvarkytojais rajono vadovai nesiteikė dalyvauti.

„Radviliškio krašto“ informacija
 





Total
0
Dalinasi
Related Posts