Pociūnėlių pagrindinės mokyklos bendruomenė šventiškai ir įdomiai paminėjo Kovo 11-ąją. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą organizavo istorijos mokytojas Saulius Čepaitis.
Susirinkusiesiems sugiedojus Vinco Kudirkos ,,Tautišką giesmę“, istorijos mokytojas priminė kelias lietuviams be galo svarbias XX a. datas, įrodančias mūsų tautos kovą už nepriklausomybę. Jis ypač pabrėžė 1990-ųjų kovo 11-osios svarbą: tuomet Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą.
1990-ųjų kovo 11-osios įvykius Vilniuje priminė garbingas renginio svečias – Kęstutis Rimkus, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos AKTO Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras. Svečias taip pat papasakojo, kad anuomet į Aukščiausiąią Tarybą jis pateko todėl, kad jį kandidatu, išreikšdami pasitikėjimą, iškėlė Pociūnėlių krašto žmonės, kad pats labai tuo džiaugiasi ir didžiuojasi iki šiol. Signataras Kęstutis Rimkus palygino gyvenimą Lietuvoje iki nepriklausomybės atgavimo ir šiuo metu, patardamas mokiniams kuo rimčiau mokytis, nes savo ateitį turės susikurti patys, nieko negaus už dyką. Svečio nuomone, vaikams labai svarbu ne tik mokytis, bet ir sportuoti, kad būtų sveiki, stiprūs. Signataras pagyrė mūsų mokyklos mokinius, kad yra aktyvūs, daugelyje mokyklinės veiklos sričių pasirodo gana gerai. Jo manymu, tokių mokinių laukia šviesi ateitis. Svečias maloniai nustebino visas mokyklos moteris, pasveikindamas jas su Tarptautine moters diena ir padovanodamas po tulpės žiedą.
Renginyje muzikinę programą parodė mokyklos meno kolektyvas ,,Muzikos garsai“, vadovaujamas muzikos mokytojos Kristinos Valčiukienės. Dainavo ne tik visas kolektyvas, bet ir solistės Miglė Malinauskaitė bei Gabija Koryznaitė. Savo kūrybos eilėraščius apie Lietuvą skaitė jaunųjų kūrėjų būrelio mergaitės Urtė Jurlovaitė, Monika Minkievičiūtė, Adrija Girlakytė ir Ugnė Važgauskaitė.
Įsimintina renginio dalis – dalyvavimas pilietinėje iniciatyvoje ,,Gyvasis tautos žiedas“, kuri visoje Lietuvoje vyko kovo 8 d. Mokiniai ir mokytojai, vadovaujami pradinių klasių bei dailės mokytojos Danguolės Kavaliauskienės, mokyklos sporto salėje kūrė tulpės žiedą ir šitaip visi kartu džiaugėsi valstybės švente. Žiedas turėjo meniškai sukurtą vidurį, primenantį saulę (jį kūrė technologijų mokytoja Diana Masiliūnienė), bei trijų spalvų – geltonos, žalios, raudonos – žiedlapius. Šią nacionalinę pilietiškumo iniciatyvą inicijavo Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kartu su idėjos autoriais – Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšeliu-darželiu.
Šventinio renginio pabaigoje visų klasių mokiniai, pedagogai bei signataras Kęstutis Rimkus, pakviesti mokyklos direktoriaus Anatolijaus Gailiūno ir muzikos mokytojos Kristinos Valčiukienės, padainavo lietuviams be galo brangią dainą ,,Žemėj Lietuvos“. Iš šio renginio daugelis išsinešė širdyje ypatingą šventinę nuotaiką, jausdami žodžiais nenusakomą artumą savo gimtajam kraštui ir vienas kitam.
Roma Buivydienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja,
jaunųjų kūrėjų būrelio vadovė