Iš aistros vyrui susipainiojo interesuose

Iš aistros vyrui susipainiojo interesuose


Tuoj bus neįprasta, jei rajono valdantiesiems VTEK nebeturėtų priekaištų. Praeitą savaitę Vilniuje posėdžiavę etikos sargai pripažino Aušrą Čiūdarienę susipainiojusią privačiuose ir viešuose interesuose. Pasirodo, moteris paprasčiausiai paslydo dėl noro „išmušti“ sutuoktiniui Kęstučiui Čiūdarui didesnę algą. Nepavykus, puikiausia proga „atsiteisti“ – tai dalyvavimas konkurso komisijoje dėl Radviliškio ligoninės direktoriaus posto. Bet asmeninių santykių aiškinimosi nesuprato valdininkų moralę saugantys VTEK nariai. Tiesa, sprendimą dar galima skųsti teismui.
Konfliktas garantuotas
Daugeliui sukėlė nuostabą, kai K.Čiūdaras buvo įdarbintas Radviliškio ligoninėje vyr. inžinieriumi. Juk asmuo kelerius metus trynė teismų suolą baudžiamojoje byloje, kurioje visą laiką pripažino savo kaltę dėl dokumentų klastojimo ir taip toliau. Nors ten praktiškai nedirbo, juk vos 1/8 etato, bet algos norėjo jis kone kaip mero. Deja, net ir „geroji“ patirtis su bendrapartiečiais nepadėjo, tad neapsikentęs su nedidele alga, tėškė pareiškimą ant stalo. Ir ne šiaip sau atsistatydino iš pareigų. Bet pareikšdamas, kad dėl per mažos algos jo asmuo buvo „pažemintas“. Gal jautėsi prie išrinktųjų klasės ar elito atstovų, kuriam itin žema dirbti už keletą šimtelių eurų!? Net žmonos A.Čiūdarienės pastangos nuėjo perniek.
Partija stojo ginti bendrapartiečio
Puikiausia proga atsilyginti niekadėjai buvo artėjantis konkursas. Jo tikslas –  ne tiek nebeprileisti buvusios direktorės Danutės Povelauskienės prie ligoninės direktoriaus posto, kiek ją pažeminti. Kaip tarė, taip ir padarė. Komisija iš 6 asmenų, absoliuti dauguma iš valdančiųjų, pasistengė, jog būtų atlyginta su kaupu. Ar A. Čiūdarienei rūpėjo tuo metu interesų konfliktas, jei asmeninės vendetos įgyvendinimo planas kunkuliavo galvoje, tik retorinis klausimas. Ar komisijos narė Žaneta Buniuvienė tikrai atstovavo visuomenės lūkesčiams dėl teisinės valstybės principų laikymosi, jei konkursui registruoja reikalavimų neatitinkantį kandidatą, taipogi kyla pagrįstų abejonių. Bet reziumė tokia: A.Čiūdarienė, einanti ir Savivaldybės vyr. gydytojos pareigas, nenusišalino nuo konkurso komisijos darbo.
VTEK įžvelgė konfliktą
Etikos sargai išsiaiškino, jog tuo metu, kai vyko konkursas dėl Radviliškio ligoninės direktoriaus posto, K.Čiūdaras buvo tiesioginis direktorės D.Povelauskienės pavaldinys. O komisijoje dalyvavusi A.Čiūdarienė vertino jos kompetencijas. VTEK neturi jokių duomenų, kad ji būtų nusišalinusi. Tokiu būdu pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus- nusišalinti. Dar daugiau. Ji ne tik nenusišalino, bet ir slėpė visa tai. Minėto įstatymo nuostatos įpareigoja valstybinėje tarnyboje dirbančius asmenis laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus. A.Čiūdarienė to nepadarė. Todėl VTEK beliko pripažinti, jog A.Čiūdarienė padarė keturis skirtingus pažeidimus. Tiesa, ar ji tai padarė iš nežinojimo, ar iš aistros sutuoktiniui, ar skųs sprendimą, sužinoti nepavyko. A.Čiūdarienė ir jos sutuoktinis nebuvo pasiekiami telefonu.
Pasekmės
Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidę Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas. Komentaro iš rajono mero Antano Čepononio ar administracijos direktorės J. Margaitienės gauti nepavyko, nes nebuvo pasiekiami telefonu. Kaip matome, mero bendražygiai konservatoriai toliau klimpstą į įstatymų pažeidinėjimų liūną.

Marius Aleksiūnas

Exit mobile version