Bendruomenės nariai diskutavo apie korupciją bei rajono problemas, ateitį

Bendruomenės  nariai  diskutavo apie  korupciją  bei rajono problemas, ateitį


Vasario 25 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai rinkosi į tradicinę „Kavos popietę“. Tik šį kartą ne su kviestiniu svečiu pabendrauti, o aptarti  visam Radviliškio rajonui rūpimas problemas, pabendrauti tarpusavyje.

Rajono skauduliai
Popietės vedėjas Gediminas Lipnevičius priminė bendruomenės nariams apie Radviliškio rajone vykdomus brangius ir, vargu, ar reikalingus projektus. „Radviliškio miesto aikštė renovuojama už 3 mln. eurų, tačiau rajoną valdantys konservatoriai labai nemėgsta, kai rašome tą sumą ir projektą išskaidė į dvi dalis, kad atrodytų  pigiau ir taip rajono gyventojams į akis nekristų didžiulė suma. Dar įdomus klausimas, kodėl reikėjo ant gero asfalto sudėti nekokybiškas, skirtingų spalvų trinkeles. Beje, šios trinkelės jau aptrupėjusios, nors  aikštės rekonstrukcija dar nebaigta ir objektas nepriduotas“,- sakė G. Lipnevičius.
Bendruomenės nariams labai gaila buvo miesto aikštėje išpjautų medžių. Pakrypus kalbai apie medžius, buvo prisiminta, kad rajono politikų sprendimu  išpjovimui pasmerkti ir ąžuolai, pasodinti radviliškiečių Eibariškių parke. „Eibariškių parke žmonės tuos ąžuolus sodino su meile, o dabar politikai juos lengva ranka pasmerkė mirčiai. Rajone  vykdomas tikras genocidas prieš medžius“,- karčių žodžių valdininkams negailėjo „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai.
„Eibariškių parko atnaujinimo projekto rengėjai sakė, kad ąžuoliukai labai gerai prigijo, užaugo jų labai daug ir pasidarė miškas, o ne parkas. Norint turėti parką, reikia iškirsti per 200 ąžuoliukų ir tai jau numatyta padaryti, kirtimui pasmerkti medžiai pažymėti“,- situaciją paaiškino G. Lipnevičius.
Bendruomenės narių nuomone, reikia vienyti ir  eiti piketuoti, kad būtų uždrausti tokie politikų sprendimai. G. Lipnevičius tai pasiūlė daryti po rinkimų, kai bus susiformavusi nauja rajono valdžia.
Taip pat buvo prisimintas kitas šiais metais pradedamas realizuoti projektas – Šaukoto miestelio aikštės rekonstrukcija bei  naujų treniruoklių įrengimas. „Šaukoto miestelio aikštei vėl bus skiriamos didžiulės lėšos iš Europos Sąjungos fondų bei rajono biudžeto. Kyla klausimas, ar aikštė bei treniruokliai Šaukote reikalingi – ten beveik nebeliko žmonių, mokykla ant uždarymo ribos. Beje, nauji treniruokliai jau stovi miestelio pakraštyje, kuriais retai kas naudojasi“,-  kalbėjo popietės vedėjas G. Lipnevičius.
„Šaukote  liko tikrai mažai žmonių, miestelyje esančiais treniruokliais naudojasi nebent pas senelius vasarą atvykstantys anūkai, o šiaip jie stovi nenaudojami. Geriau jau už tas lėšas būtų atnaujinta ambulatorija ar sutvarkytas koks kelias“,- G. Lipnevičiui pritarė bendruomenės nariai šaukotiškiai.
Į bendruomenės siūlymus neatsižvelgta
Popietės metu G. Lipnevičius priminė „Radviliškio krašto bendruomenė“ nariams apie  bendruomenės vardu rajono vadovams teiktus siūlymus, į kuriuos buvo neatsižvelgta: „Bendruomenės vardu buvo pasiūlyta rajono pirtyse įrengti skalbimo mašinas, kad atėję socialiai remtini žmonės galėtų  nemokamai  nusimaudyti, išsiskalbti  ir išsidžiovinti rūbus. Šiam  socialiniam projektui būtų išleista tikrai nedaug lėšų – ne daugiau kaip 7 tūkst. eurų. Tačiau rajono valdantieji šį pasiūlymą atmetė, teigdami, kad nėra lėšų. Buvo kreiptasi ir į Socialinės apsaugos ir darbo ministrą L. Kukuraitį, kuris patikino, kad  ministerija savivaldybėms skiria pakankamai lėšų socialinei paramai ir toks projektas sveikintinas. Tačiau valdininkai šias lėšas taupo „auksinėms trinkelėms“, kasmet biudžete sutaupoma po 4 mln. eurų lėšų, skirtų socialinei paramai. Rajono meras debatų metu sakė, kad  žmonės rūbus gali išsiskalbti bendruomenių namuose esančiomis skalbimo mašinomis. Tačiau kaip tai padaryti, kai bendruomenių namai nuolat užrakinti?“  G. Lipnevičiui pritarė ir bendruomenės nariai. „Miežaičiuose bendruomenės namai nuolat būna užrakinti, žmonės ten negali nueiti nei  pasportuoti, nei praleisti laisvalaikio, o ką jau kalbėti apie skalbimą“,- paantrino  miežaitiškė O. Kazlovskaja. Dar buvo prisimintas miesto  seniūno atmestas pasiūlymas prie kapinių įrengti stendus su kapų priežiūrai skirtais įrankiais, kad jų nereikėtų nešiotis. „Visiems, ateinantiems tvarkyti artimųjų kapų, būtų labai patogų  vietoje rasti kibirą, laistytuvą, grėblį. Tokio stendo įrengimas kainuotų nebrangiai, tačiau žmonėms, ypač senyvo amžiaus, neturintiems automobilių, būtų labai patogu. Įdomiausia, kad miesto seniūnas, teistas už vagystes, šią idėją įvertino taip: „Įrankius žmonės pavogs“. Įrankius nuo ilgapirščių būtų galima apsaugoti nudažius juos ryškiomis spalvomis – pamatę pas kaimyną, pavyzdžiui, oranžine spalva nudažytą laistytuvą, jau galėsite jį sugėdinti: „Tai jau iš kapų vagi?“  O ir vietoje pavogtų įrankių būtų galima nupirkti naujus – jie kainuoja nedaug. Žmonių gerovei galėčiau skirti ir savo lėšų“- sakė G. Lipnevičius.
Popietės dalyviai pritarė, kad tai  tikrai gera idėja – nereikėtų vykti artimųjų kapų tvarkyti apsikrovus lyg sraigei, o pravažiuojantiems tikrai būtų patogu –  nereikėtų vežtis laistytuvų, grėblių.
Bendruomenės narių pageidavimai
Popietės dalyviai išreiškė ir savo pageidavimus, kad Radviliškio mieste būtų saugiau gyventi. Bendruomenės nariai norėtų, kad prie daugiabučių namų būtų įrengtos stebėjimo kameros, nes padaugėjo automobilių apiplėšimų, žmonių užpuolimų tamsiuose kiemuose, prie laiptinių.
Kad stebėjimo kameros užtikrina didesnį saugumą, pritarė ir bendruomenės narys, „Giraitės“ bendrijos pirmininkas A. Vitartas:  „Įrengus kameras, nebelaužomos sūpynės kieme, saugūs prie namo aikštelėje stovintys automobiliai. Tiesa, kai kada įkliūva  paaugliai, kurie mano, kad kameros netikros ir  nori „pasikasyti“ nagus ką nors sulaužydami“.
G. Lipnevičius su šypsena paklausė, ar neišduodama informacija iš kamerų įrašų, kas lankosi, pavyzdžiui, pas kaimynę.  „Stebėjimo kamerų įrašus mato tik bendrijos pirmininkas, tad konfidencialumas užtikrintas, namo gyventojai neturėtų jaustis sekami. Šie įrašai niekam nerodomi, tik policijos pareigūnams, jeigu įvyksta vagystė. Aš tų įrašų taip pat nežiūriu, tik kartais po stipresnės perkūnijos ar audros patikrinu, ar kameros veikia“, – atsakė A. Vitartas.
Žmonės nepasitiki valdžia
Popietės metu buvo aptartas ir rajono gyventojų nepasitikėjimas valdžia, jos abejingumas gyventojų problemoms. „Savivaldybėje buvo organizuotas susitikimas su gyventojais, kurio metu  pristatytas viešosios erdvės, esančios Susivienijimo rajone,  rekonstrukcijos planas. Čia planuojama sutvarkyti tvenkinį, įrengti treniruoklius. Tai sveikintina, tačiau į susitikimą atėjo tik keli gyventojai. Šis faktas rodo, kad  žmonės nepasitiki valdžia, tokius susitikus vertina taip: „Ko ten eiti, viskas jau be mūsų nuspręsta“,- sakė bendruomenės nariai.
Taip pat prisiminta, kad  valdininkai neatsižvelgė į gyventojų nuomonę „perkrikštijant“ Tėvo Stanislovo gatvę. Ar šio žymaus kraštiečio vardu buvo būtina pavadinti gatvę? Kodėl nebuvo galima pavadinti Viešosios bibliotekos, kuri iki šiol bevardė – juk Tėvas Stanislovas ir knygas rašė, vertė poeziją iš vokiečių kalbos.
Popietės metu  kelias valandas buvo diskutuojama apie rajono skaudulius, sprendžiama, kokių priemonių imtis, kad rajono valdžia atsižvelgtų į konstruktyvius „Radviliškio krašto bendruomenės“ narių pasiūlymus.
Pasveikintas jubiliatas
Popietės pabaigoje 65 – ojo jubiliejaus proga pasveikintas aktyvus „Radviliškio krašto“ bendruomenės narys  Jakov Karsten. G.Lipnevičius įteikė jubiliatui gėlių puokštę, o  kiti popietės dalyviai palinkėjo sveikatos bei ilgų gyvenimo metų.
Vasario 25 d. „Kavos popietę“ vedė G. Lipnevičius, jam padėjo bendruomenės nariai R. Radavičienė, V. Aleknienė, S. Skorkaitė, A. Litinskas. Taip pat aktyviai prie popietės organizavimo prisidėjo T. Kojelienė, O. Kazlovskaja, G. Chodosovskaja.

„Radviliškio krašto“ informacija



Exit mobile version